Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.01.2020 12:00
Resident Evil 2
8998V

Gracze znaleźli powiązania pomiędzy Resident Evil a epidemią trwającą w Chinach

Gracze znaleźli interesujące powiązanie pomiędzy koronawirusem panującym w Chinach, a grami z serii Resident Evil.

Trwający obecnie koronawirus w Chinach dokucza wszystkim mieszkańcom Państwa Środka. Epidemia z każdą godziną szerzy się coraz bardziej - takie wydarzenie jak zawsze przyciąga osoby z mediów, a jak się jeszcze okazało, graczy - sprzedaż gry Plague Inc. drastycznie wzrosła. Jednak to nie jedyne powiązane wirusa z grami,

W internecie zauważono, że koronawirus jest powiązany z serią Resident Evil. Okazuje się, że w Chińskie laboratorium położone w miejscowości Wuhan ma takie samo logo jak Umbrella Corporation (zmieniono tylko kolor), występująca chociażby w Resident Evil 2 (2019). Dla nieobeznanych w temacie, Wuhan jest jednym z miast, które zostały poddane kwarantannie przez chiński rząd w celu uniknięcia rozszerzenie się epidemii.

Umbrella Corporation jest zarejestrowana jako firma farmaceutyczna, która w rzeczywistości rozwija niebezpieczną broń biologiczną, która następnie zostanie sprzedana temu, kto zaoferuje największą sumę pieniędzy. Prace jednak się komplikują, więc Racoon City zostaje zarażone wirusem, który zmienia ludzi w zmutowane stworzenia.

Warto zajrzeć na:

Źródło: gamerant.com

Tagi: Capcom koronawirus Resident Evil 2 (2019) umbrella