Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2020 14:41
Resident Evil 8
5292V

Resident Evil 8 z pierwszymi szczegółami. Capcom ma kontynuować wątek Ethana

Capcom systematycznie wrzuca na rynek kolejne odświeżone części Resident Evil, ale możemy mieć pewność, że deweloperzy pracują już nad nową częścią. Specjaliści z Residence of Evil zebrali szereg nowych informacji i przedstawiają konkrety Resident Evil 8.

Resident Evil 8 nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale Capcom ma od kilku lat pracować nad grą. Nie możemy potwierdzić wiarygodności najnowszych przecieków, ale szczegółami dzieli się redakcja Residence of Evil, która już wielokrotnie prezentowała konkrety dotyczące nowych odsłon serii RE.

Resident Evil z zombie i wilkołakami?

Testy Resident Evil 8 odbyły się podobno w ubiegłym roku i głównym bohaterem będzie Ethan Winters, którego dobrze poznaliśmy w Resident Evil 7: Biohazard. Twórcy w pewien sposób będą kontynuować poprzedni wątek, ale produkcja ma nie otrzymać „8” w tytule – może to sugerować kolejną serię rozpoczętą przez deweloperów z Japonii. Oczywiście ze względu na brak oficjalnej nazwy – serwisy na całym świecie będą w kolejnych miesiącach pisać właśnie o RE8.

Twórcy ponownie sięgną po pierwszoosobową kamerę, a początek historii ma odbyć się w wiosce, która znajduje się obok zamku – dziennikarz Residence of Evil widzi tutaj ciekawe powiązanie z Resident Evil 4. Akcja zaprowadzi nas prawdopodobnie do Europy, gdzie ponownie zmierzymy się z klasycznymi zombie, ale twórcy mają zapewnić także tajemniczą zjawa kobiety, która będzie znikać, gdy gracze strzelą. W grze ma nie zabraknąć także przeciwników przypominających wilkołaki, a do samej historii powróci Chris Redfield.

Warto spojrzeć na inne informacje o serii Resident Evil:

Źródło: Residence of Evil

Tagi: Capcom resident evil Resident Evil 8