Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.01.2020 09:22
Star Wars IX
2232V

Star Wars 9 najgorzej ocenianym filmem w historii Gwiezdnych wojen

Pisaliśmy już w grudniu o słabych ocenach zgarnianych przez Star Wars 9 (""Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"). Sytuacja zrobiła się jednak jeszcze bardziej kompromitująca dla Lucasfilm i Disneya.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" prześcignął już nawet The Phantom Menace z 1999 roku w niesławnym rankingu najgorzej ocenianych filmów w historii Star Wars. W ostatnich dniach, po publikacji kilku kolejnych ocen w serwisie Rotten Tomatoes, zmieniła się wyraźnie średnia ocen nowego kinowego obrazu.

Obecnie średnia "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to w serwisie Rotten Tomatoes tylko 52% (średnia ocena została wyciągnięta z aż 471 werdyktów krytyków). Zapewnia to Star Wars: The Rise of Skywalker najniższe miejsce w historii ocen kinowych filmów z gwiezdnej serii. Przed "Skywalkerem. Odrodzenie" uplasowało się nawet "The Phantom Menace", które posiada w Rotten Tomatoes średnią 53%.

Pomimo miażdżącej krytyki "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" cieszy się niezłą popularnością. Film zarobił już na światowych rynkach ok. 1 miliard dolarów. Na tle innych kinowych odcinków gwiezdnej sagi to jednak kolejne rozczarowanie. Serwisy filmowe mówią już o wyraźnym załamaniu frekwencji w kinach i w ogóle o kiepskich pierwszych tygodniach w box office. Star Wars IX zarobiło 177 mln dolarów w trakcie pierwszego weekendu w USA. To najgorszy wynik finansowy w nowej trylogii i tylko trochę wyższy od rezultatu Rogue One (155 mln dolarów).

Przy okazji polecam lekturę naszej recenzji "Skywalker. Odrodzenie". Warto też rzucić okiem na niesamowitą bijatykę bazującą na marce Star Wars, stworzoną przez fana.

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/star_wars_the_rise_of_skywalker

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny Star Wars