Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 14:56
Blade Runner może otrzymać nowy film
759V

Blade Runner może otrzymać nowy film. Denis Villeneuve śni o produkcji

Uniwersum „Blade Runner” może zostać rozbudowane o kolejną produkcję. Denis Villeneuv podkreśla, że chce pracować nad tą serią, ale nie zamierza opracowywać następnej kontynuacji. Nadszedł czas na nową historię.

Denis Villeneuve nie może narzekać na brak ciekawych zleceń. Reżyser opracowuje „Dune”, który pod koniec roku trafi do kin, a w 2017 roku zapewnił widzom „Blade Runner 2049”. Twórca jednak może już wkrótce powrócić do świata androidów, ponieważ nie ukrywa, że śni o pewnym projekcie. Villeneuve podczas rozmowy z dziennikarzem Empire wspomniał o nowym filmie:

„Świat Blade Runnera, to inspirujące miejsce. Problem w tym, że mamy, to słowo "sequel". Myślę, że kino potrzebuje oryginalnych historii. Ale jeśli zapytasz mnie, czy chciałbym powrócić do tego wszechświata w inny sposób, mogę powiedzieć, że tak. To musiałby być projekt sam w sobie. Coś odłączonego od pozostałych filmów. Historia detektywa w klimacie noir osadzona w przyszłości... Budzę się czasem w nocy śniąc o tym."

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to uniwersum potrzebuje nowych historii. W zasadzie to duży, opakowany w piękny mrok świat, w którym na pewno warto opowiedzieć kolejne wydarzenia. Łatwo można tutaj znaleźć sporo ciekawych wątków.

Aktualnie Villeneuve jeszcze nie ogłasza nowego filmu, ale mam szczerą nadzieję, że to taka „zapowiedź zapowiedzi”, która ma podgrzać fanów wyczekujących na coś więcej w IP Blade Runnera.

Przeczytajcie naszą recenzję Blade Runnera 2049.

Sprawdźcie także nasze recenzje filmowe oraz publicystykę:

Źródło: https://www.empireonline.com/movies/news/denis-villeneuve-wants-to-revisit-the-world-of-blade-runner-exclusive/

Tagi: blade runner blade runner 2049 Denis Villeneuve