Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2020 13:30
Stardew Valley
1233V

Stardew Valley z oszałamiającym sukcesem sprzedażowym

Stworzone przez zaledwie jedną osobę Stardew Valley zapewniło deweloperowi niesamowity sukces. Gra, która początkowo była praktycznie w ogóle pozbawiona akcji reklamowej, rozeszła się już w oszałamiająco wysokim nakładzie.

ConcernedApe pochwalił się, że jego "symulator farmy", czyli Stardew Valley, rozszedł się już w nakładzie ponad 10 milionów kopii na całym świecie. 

Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie Stardew Valley. To niesamowity sukces dla gry z bardzo małym budżetem, której fundamenty rozgrywki zostały stworzone przez zaledwie jedną osobę (mamy tu do czynienia z podobną sytuacją jak w Minecraft, które finalnie wykupił Microsoft za 2,5 miliarda dolarów).

Stardew Valley cały czas cieszy się dużą popularnością. W 2018 roku gra dorobiła się trybu kooperacji sieciowej (na początku tylko na PC). W listopadzie tytuł został też wzbogacony o bardzo dużą aktualizację, skupiającą się na fazie endgame. Aktualizacja 1.4 wprowadziła m.in. specjalne wydarzenia, w którym brać można udział już po wzięciu ślubu. Więcej na temat obszernej aktualizacji 1.4 przeczytacie w tym miejscu.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.dualshockers.com/stardew-valley-10-million-copies-sold-worldwide/

Tagi: Chucklefish Games Concerned Ape Stardew Valley