Iza Łęcka Iza Łęcka 03.01.2020 09:05
IBM ASCI White
2686V

Xbox Series X może posiadać podobną moc do superkomputera IBM ASCI White

Technologia rozwija się każdego dnia, wciąż powstają mocniejsze urządzenia, więc 20-letni IBM ASCI White nie robi już dzisiaj takiego wrażenia. Jeśli jednak informacje o mocy Xboksa One X zostaną potwierdzone, sprzęt Microsoftu może oferować podobną wydajność pod względem teraflopów do sprzętu IBM.

W 2000 roku IBM przygotowało ASCI White (Advanced Strategic Computing Initiative), czyli superkomputer, który był wykorzystywany przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Urządzenie posiadało teoretyczną wydajność na poziomie 12,3 teraflopów, ale jego koszt wyniósł 110 mln dolarów. Maszyna ważyła 106 ton i zużywała 6MW mocy.

Po 20 latach od premiery maszyny IBM, na rynku pojawi się Xbox Series X, który ma oferować podobną wydajność – konsola zaoferuje najprawdopodobniej około 12 teraflopów mocy. Ostateczne szczegóły platformy możemy poznać na przyszłotygodniowym CES 2020, gdyż na wydarzeniu odbędzie się konferencja AMD.

Od 20 lat dużo się zmieniło – choć jak zobaczycie powyżej sam design starego IBM-a przypomina odrobinę wygląd Xboksa Series X... Tylko w mniejszej skali.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Xbox Series X:

Źródło: Twitter

Tagi: IBM IBM ASCI White Xbox Series X