Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2020 13:12
Doom Eternal
716V

Doom Eternal na Switch w rękach "mistrzów tej konsoli". Nie będziemy długo czekać na premierę

Doom z 2016 roku w konwersji na Switch okazał się jednym z najlepiej wykonanych portów, wydanych na konsoli Nintendo, od czasów premiery hardware'u. Co z Doom Eternal?

Tak jak donosiliśmy wcześniej, ekipa id Software nie uniknęła solidnego crunchu, czyli pracy po 60 godzin i więcej tygodniowo, by przygotować na czas Doom Eternal. Priorytetem w takiej sytuacji dla słynnego zespołu deweloperów jest dopracowanie Doom Eternal na PC, XOne i PS4.

Co ze Switchem? Niestety id Software i Bethesda nadal nie są w stanie podać konkretnej daty premiery gry w wersji na Switch (prawdopodobnie stanie się to w drugiej połowie 2020 roku, po tym jak na rynek trafi edycja z PC, XOne i PS4). Bethesda już uspokaja, że nie będziemy długo czekać na Doom Eternal w wersji na Switcha - nad konwersją pracuje bardzo intensywnie sprawdzona ekipa Panic Button. Rzeczony zespół odpowiadał wcześniej za znakomitą konwersję switchową Wolfenstein II: The New Colossus, Wolfenstein: Youngblood oraz za port Doom (2016).

"Panic Button - nasi partnerzy w tym projekcie - potrzebują trochę więcej czasu, by zapewnić najwyższą jakość wersji na Switch. To nie będzie długie oczekiwanie, ale jeszcze nie ogłaszamy dokładnej daty premiery. Chcę jednak powiedzieć, że to fantastyczni partnerzy. Oni są mistrzami tej konsoli. (...) Granie w Dooma na Switch, w trybie mobilnym było dla mnie fenomenalnym przeżyciem. Sądzę, że uda im się dostarczyć tego samego w Doom Eternal, co wcześniej w fantastycznie wykonanej konwersji Doom" - powiedział Marty Stratton z id Software.

Warto również sprawdzić:
 

Tagi: Bethesda Doom Doom Eternal id Software