Iza Łęcka Iza Łęcka 22.01.2020 09:00
Doom Eternal demon
885V

DOOM Eternal jest niemal 2 razy większy od DOOM-a z 2016 roku. Twórcy potwierdzają dłuższą historię

DOOM Eternal to zdecydowanie największa odsłona serii DOOM. id Software potwierdziło skalę produkcji, która pod względem rozmiarów ma zapewnić zupełnie nowy poziom. Studio znalazło nawet możliwości na zwrócenie większej uwagi na historię.

Na Doom Eternal przyszło nam zaczekać dodatkowe miesiące, ale premiera w marcu jest już niezagrożona, dlatego też gracze mogą przygotowywać się na największą odsłonę w historii serii. Twórcy potwierdzają – największe lokacje, największą liczbę demonów oraz mnóstwo nowych aktywności zachęcających graczy do rozgrywki.

„To prawie dwa razy więcej niż w DOOM-ie z 2016 roku. To najbardziej epicka i najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Nasze poziomy są większe niż kiedykolwiek, mamy podwójną liczbę demonów i od początku do końca będziesz doświadczać nowych rzeczy.”

Marty Stratton – producent wykonawczy DOOM Eternal – zapowiedział, że nawet na samym końcu opowieści, podczas starcia z ostatnim bossem doświadczymy czegoś nowego. Twórcy chcą zaskakiwać graczy od początku do końca oferując im coś niecodziennego. Zespół pragnie wycisnąć z konsol ostatnie soki, ponieważ id Software na koniec generacji „rozumie sprzęt i czerpie z niego jak najwięcej”.

Przedstawiciel studia zapowiedział także rozbudowę fabuły – w ubiegłym roku gracze byli informowani o około 18-22-godzinnej przygodzie, a obecnie wydarzenia mają zakończyć się dopiero po ponad 22 godzinach. Wspomnianą opowieść z 2016 roku mogliśmy ukończyć w około 11-12 godzin.

Na naszym serwisie przeczycie także w temacie DOOM-a:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/01/21/doom-eternal-size-bigger-2016-doom/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software