Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2020 20:54
doom
1460V

DOOM i DOOM 2 w 60 fps. Pierwszy raz w historii i na wszystkich platformach

Odświeżone odsłony DOOM i DOOM II w końcu otrzymały oczekiwaną od dawna aktualizację. Teraz na wszystkich współczesnych platformach gracze mogą liczyć na rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Autorzy zadbali także o kilka dodatków.

Doom i DOOM II (Classic) to klasyki, które choć powróciły, to nie prezentowały od początku oczekiwanej jakości. id Software wprowadziło uznane produkcje na konsole aktualnej generacji, jednak przygody nie prezentowały oczekiwanej jakości.

Teraz możemy jednak potwierdzić ważną wiadomość: na serwerach pojawiła się ważna aktualizacja, która wprowadza między innymi obsługę 60 klatek na sekundę w DOOM i DOOM II. W oryginale gry działały z płynnością 35 fps.

W menu gier znajdziecie także serię dodatków – autorzy postanowili udostępnić najróżniejsze rozszerzenia i pierwsza paczka dodatkowej zawartości jest już dostępna. Gracze teraz mogą sprawdzić między innymi megaWAD-y.

„Dodatki można pobrać bezpłatnie z menu głównego DOOM-a i DOOM-a II. Udostępniamy już pierwszą partię dodatków, ale będziemy w ciągłym kontakcie z naszymi Slayerami i czekamy na wasze sugestie odnośnie najlepszych WAD-ów, które moglibyśmy dodać w przyszłości!”

Zespół zadbał także o szybkie zapisy, które mają pomóc w między innymi nauce speedrunów – teraz wystarczy kliknąć R/R1/RB, by wykonać zapis, a po wejściu do menu za pomocą L/L1/LB wczytacie rozgrywkę.

Fani DOOM-ów mogą liczyć jeszcze na między innymi nowe opcje, poprawki istniejących funkcji, ulepszony wybór poziomów, opcje jasności i formatu obrazu oraz nowy interfejs na podzielonym ekranie.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://slayersclub.bethesda.net/en/article/6Wmc158EnPeBpNBaOJpF4W/add-ons-quick-saves-60-fps-and-more-doom-and-doom-ii?sf115664653=1

Tagi: Bethesda doom doom ii id Software