Iza Łęcka Iza Łęcka 23.01.2020 07:32
Horizon Zero Dawn 2
1033V

Horizon Zero Dawn 2 może otrzymać multiplayer. Twórcy poszukują specjalistów

Jedną z produkcji zmierzających na PS5 jest Horizon Zero Dawn 2, który ma zostać ujawniony podczas prezentacji PlayStation 5. Gra może zaoferować nie tylko jeszcze piękniejszy świat z potężniejszymi maszynami, ale twórcy mogą zadbać o tryb multiplayer.

Guerrilla Games od kilku lat pracuje nad tajnym tytułem, którym według przecieków jest Horizon Zero Dawn 2. Twórcy specjalnie nie kryją się z rozwijaniem tego IP – wśród licznych ofert pracy pojawiają się bezpośrednie odwołania dotyczące tego uniwersum.

Obecnie jednak deweloperzy poszukują kolejnego wsparcia. Studio potrzebuje specjalisty, który podczas współpracy z innymi zespołami (między innymi od animacji i walki) wdroży „funkcje systemowe” do produkcji w otwartym świecie. Jego zadaniem będzie zaimplementowanie i optymalizowanie takich elementów jak broń dystansowa, walka wręcz, podróżowanie, umiejętności graczy czy też system ekonomiczny.

Nic w tym nadzwyczajnego, jednak wśród jego pożądanych umiejętności pojawia się doświadczenie w pracy nad produkcjami z trybem multiplayer. Bardzo możliwe, że nowy tytuł Guerrilla Games osadzony w otwartym świecie otrzyma rozgrywkę sieciową.

Sytuacja wydaje się jak najbardziej uzasadniona – jeśli faktycznie Horizon Zero Dawn 2 będzie jedną z przygód na PS5, Sony może zachęcić deweloperów do przygotowania rozgrywki sieciowej przypominającej zabawę chociażby z Uncharted. Łatwo można wyobrazić sobie taki gameplay, Guerrilla Games posiada doświadczenie w tytułach sieciowych, a taka decyzja może wpłynąć nie tylko na żywotność gry, ale i na jeszcze bardziej pozytywny odbiór ze strony graczy.

Na naszym portalu przeczytacie także:

Źródło: https://www.gamesradar.com/horizon-zero-dawn-2-could-be-going-online-with-guerrilla-hiring-for-people-experienced-in-multiplayer-games/

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn Sony Interactive Entertainment