Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.01.2020 19:40
PSVR2
1790V

PS5 i PSVR 2 ze wspólną premierą? Tak twierdzi Immersive VR Education

Świat wyczekuje szczegółów premiery PS5, a szefowie Immersive VR Education są przekonani, że Sony szykuje się na dwie duże premiery. Zdaniem wydawcy PlayStation 5 ma zadebiutować z nowym PSVR.

Sony oficjalnie zapowiedziało, że pod koniec 2020 roku na rynku zadebiutuje PS5. Urządzenie ma otrzymać wsparcie wirtualnej rzeczywistości i firma pozwoli nam wykorzystać gogle PSVR. W ubiegłym, roku od czasu do czasu pojawiały się plotki dotyczące nowego urządzenia Sony dla VR, jednak raczej tylko nieliczni oczekują premiery sprzętu w okolicy PlayStation 5.

PS5 i PSVR 2 ze wspólną premierą?

W gronie optymistów dotyczących wydania przez Sony aż dwóch urządzeń pod koniec 2020 roku jest Immersive VR Education. Firmę na pewno dobrze znają fani wirtualnej rzeczywistości, ponieważ jest to wydawca znany z między innymi Apollo 11 VR i Titanic VR. Korporacja opublikowała swój ostatni raport finansowy, w którym specjalne miejsce zostało poświęcone PlayStation VR:

„W 2020 roku Sony wprowadzi na rynek PlayStation 5 oraz nową wersję zestawu PlayStation VR (PSVR), która jeszcze bardziej poszerzy bazę użytkowników wysokiej klasy VR - Grupa zamierza wspierać to urządzenie za pomocą obecnego pakietu oprogramowania.”

Trudno aktualnie powiedzieć, skąd Immersive VR Education zna takie plany Sony, ale wydawca może posiadać informacje dotyczące nowego sprzętu VR – w końcu firma przygotowuje się do opublikowania produkcji na to urządzenie.

Warto przypomnieć, że według patentu z października ubiegłego roku, Sony pracuje nad urządzeniem, który zawiera między innymi 2 kamery (przód + tył), może działać bez kabla, oferuje tryb „przezroczysty” i posiada nowy kontroler.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://wccftech.com/psvr-2-update-launch-with-ps5/

Tagi: playstation 5 Playstation VR PS VR ps5 psvr 2 sony