Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2020 12:28
ps5 devkit
4137V

PS5 devkit ma posiadać menu podobne do PS4. Deweloper pokazał zdjęcie UI

W Sieci pojawiło się zdjęcie najprawdopodobniej prezentujące menu devkita PS5. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to PlayStation 5 może skorzystać z interfejsu użytkownika bardzo podobnego do PS4.

Sony nie śpieszy się z prezentacją PS5, ale kolejne materiały związane z konsolą lądują w Sieci. Chociaż nie możemy potwierdzić wiarygodności tego zdjęcia, kolejne media donoszą o prezentacji menu devkita PlayStation 5.

Fotka przygotowana podobno przez jednego z deweloperów pracujących nad grą na PS5 pokazuje menu podobne do tego znanego z PS4, możemy jednak zauważyć tutaj kilka drobnych zmian. Ikonki są oznaczone „NPXS3...”, podczas gdy wcześniej gry z PlayStation 4 na devkicie posiadały informację „NPXS2...”. Ponadto grafiki są odrobinę większe.

Na jednej z kostek pojawia się Decima Engine, z którego jak wiadomo korzysta Guerrilla Games przygotowując swoje kolejne produkcje na PS4 i najpewniej także na PS5. Na górze zdjęcia dostrzeżecie także szczegóły dysku – jest to 1TB.

PS4 i PS4 devkit posiadają bliźniacze menu, jednak nadal nie wiemy z jakiego UI skorzysta PS5. Bardzo możliwe, że przynajmniej w wersji dla deweloperów Sony może stawiać na sprawdzone ustawienie ikonek i poszczególnych sekcji.

PS5 devkit menu UI

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://www.psu.com/news/new-ps5-leak-ssd-storage-size-ui/

Tagi: menu playstation 5 ps5 ps5 menu ui