Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2019 13:58
PSVR 2
1935V

PS5 z PS VR 2. Sony przygotowuje nowe gogle VR z ciekawymi funkcjami

Sony może szykować się nie tylko do premiery PS5. Jak wiadomo firma nie zrezygnowała ze wsparcia wirtualnej rzeczywistości i w Sieci wylądował patent nowych gogli. PS VR 2 może otrzymać bardzo ciekawe funkcje.

Mark Cerny na początku 2019 roku przedstawił pierwsze informacje o PlayStation 5. Główny inżynier Sony zapowiedział, że next-gen otrzyma wsparcie wirtualnej rzeczywistości i urządzenie będzie współpracować z PlayStation VR.

Nikt jednak nie powinien mieć złudzeń – jest to rozwiązanie tymczasowe. PlayStation VR już w dniu premiery nie błyszczało wyjątkowymi podzespołami, więc pod koniec 2020 roku będziemy mogli mówić o „staruszku”, który zapewni bardzo podstawowe wrażenia.

PS VR 2 nadciąga

Sony w pewnym momencie musi wyciągnąć z kieszeni kolejną „niespodziankę” i zapowiedzieć PlayStation VR 2. Redakcja LetsGoDigital informuje, że sprzęt już właściwie powstaje – w lutym japońska korporacja złożyła w Urzędzie Patentów Stanów Zjednoczonych wniosek zatytułowany „Data processing”, który został zatwierdzony i opublikowany 3 października 2019 roku.

Patent przedstawia nowe gogle VR, które możemy określić jako PlayStation VR 2, ponieważ urządzenie jest bliźniaczo podobne do znanego sprzętu, ale oczywiście otrzymał szereg ulepszeń. Podstawową różnicą są wbudowane kamery i detekcja ruchu graczy – teraz nie trzeba będzie postawić w pokoju PlayStation Camera, by móc cieszyć się rozgrywką.

PS VR 2 posiada dwie kamery – jedna z przodu, druga z tyłu – a wokół całego zestawu znajdują się liczne diody LED. W tej sytuacji nowe gogle będą działać bez PS Camera, ale maszyna może nadal wspierać kamerę – po podłączeniu mamy otrzymać „bezwzględne śledzenie działań”.

Wśród nowości pojawia się opcja wykorzystywania PS VR 2 jako bezprzewodowego zestawu – otrzymamy w ten sposób oczekiwaną swobodę ruchów. Firma chce postawić na Bluetooth i w takiej sytuacji gogle będą korzystać z własnego źródła zasilania (akumulator) i sygnału wideo/audio. Sprzęt podobnie jak poprzednik posiada wbudowany mikrofon.

PlayStation VR 2 z trybem „przezroczystym” i nowym kontrolerem

Sony nie zapomina o leciwych PlayStation Move. Różdżki Sony zostaną w końcu porządnie zaktualizowane i otrzymają własne kamery. Jednak w tym wypadku musimy zaczekać na drugi patent – w przedstawionym pojawia się tylko wzmianka o kontrolerach.

Inżynierowie pracują także nad trybem przezroczystym, dzięki któremu otrzymamy podgląd na to, co dzieje się w pokoju bez ściągania urządzenia z głowy. Podobną technologię w ubiegłym miesiącu przedstawiło HTC, ale Sony wyposaży maszynę w lustro, które jest częściowo refleksyjne i umożliwia spojrzenie na „zewnątrz”. Funkcja pozwala także korzystać z PS VR 2 jako sprzętu do Augmented Reality (AR).

Firma chce także zapewnić użycie dwóch oddzielnych wyświetlaczy – każdy dla jednego oka. Pozwoli to na wyświetlanie stereoskopowych obrazów 3D. Wcześniej Sony patentowało „wyświetlacz holograficzny”, który ma zapewnić rozgrywkę w gry „PlayStation 3D”.

Należy na pewno wspomnieć, że przygotowanie patentu nie oznacza, że finalny produkt trafi do sprzedaży, ale warto zwrócić uwagę na sytuację z PlayStation 5, które w pewnym momencie będzie potrzebowało mocniejszych gogli VR.

PS VR 2 patent

Warto przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/virtual-reality-vr/sony-playstation-5-vr-headset/

Tagi: PlayStation 5 playstation vr ps vr ps vr 2 ps5 psvr 2 Sony

Nie przegap