Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2020 15:04
PS5 wizualizacja
4106V

PS5 ze sloganem „It's time to play”? PlayStation Europe potwierdza cząstkę z dużego przecieku

W jednym z dużych przecieków dotyczących PS5 obok daty premiery, ceny oraz gier zmierzających na next-gena Sony, pojawił się slogan „ It's time to play”. Teraz te słowa zadebiutowały na oficjalnym profilu PlayStation Europe na Twitterze. Jest to ciekawy zbieg okoliczności.

Na oficjalnym profilu PlayStation Europe (Twitter) zostały zaktualizowane informacje witające wszystkich graczy sprawdzających wiadomości publikowane przez europejski oddział PlayStation. Wcześniej firma promowała sławetne „For the Players”, „#4ThePlayers” lub „Best Place to Play”, ale teraz Sony przedstawiło nową frazę: „It's time to play”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdybym nie pisał o tym tydzień temu.

PS5 z „It's time to play”?

10 stycznia pojawił się w Sieci duży przeciek dotyczący PlayStation Meeting, który ma rzekomo odbyć się 5 lutego 2020 roku. Na wydarzeniu mamy poznać PS5 – cenę, datę premiery oraz nawet gry zmierzające na konsolę Japończyków. Wśród przecieków pojawiła się informacja, według której konsola Sony będzie promowana sloganem „IT'S TIME TO PLAY”. Przypadek? Może tak, może nie, ale jest to na pewno bardzo interesująca sytuacja.

PlayStation Europe

Warto na pewno podsumować wcześniej przedstawione informacje:

 • PS5 zadebiutuje w październiku.
 • Konsola ma kosztować 449 euro.
 • Sony zaprezentuje jedną konsolę (bez wersji Pro) z mocą na poziomie 10TF.
 • Na imprezie zostaną zaprezentowane następujące gry: Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon's Souls Remastered, Godfall oraz Legendz (nowe IP od SIE Santa Monica Studio) – jest to część produkcji startowych.
 • Na pokazie zostaną także ujawnione: Horizon Zero Dawn 2, Spider-Man 2, kolejny Crasha Bandicoota, sci-fi IP od Naughty Dog nowe marki od SIE Japan oraz SIE London Studio, a także Final Fantasy 16 i kolejna część serii Resident Evil – mają to jednak być głównie zajawki.
 • Zaproszeni dziennikarze otrzymają możliwość zagrania w kilka gier (wersje demo).
 • Podczas prezentacji Sony będzie promować sprzęt następującymi informacjami: „brak ekranów wczytywania”, „szybkie pobieranie”, „modularne instalowanie gier, pobieraj kiedy chcesz”, „pobieraj grę lub streamuj”.
 • Ważnym elementem PS5 będzie PlayStation Now. W niektórych regionach pojawi się konsola w zestawie z trzymiesięczną subskrypcją.
 • Sony podobno nie rezygnuje z Remote Play – PS5 będzie można włączyć na smartfonach, tabletach, PC. Firma chce promować „grę w każdym miejscu”.
 • PS5 bez problemu włączy wszystkie gry z PS4 (Wsteczna Kompatybilność).
 • PS5 obsłuży kontrolery, PlayStation VR i wszystkie inne akcesoria z PS4.
 • Korporacja pracuje nad „Ultimate PlayStation Console” - PS5 ma włączyć gry ze wszystkich poprzednich platform Sony (PS4, PS3, PS2, PSP i PlayStation), jednak szczegóły zostaną ujawnione na innej imprezie.

Nadal podkreślam: jest to wyłącznie seria plotek i nadal trudno mi uwierzyć, że Sony mogłoby dopuścić się do takiego przecieku, ale... „It's time to play” daje do myślenia.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/01/sony_slogan_change_gives_weight_to_massive_ps5_leak

Tagi: playstation 5 plotka przeciek ps5 Sony