Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.01.2020 17:04
Dying Light 2
1907V

Dying Light 2 zadebiutuje później. Techland potrzebuje czasu na dokończenie prac nad grą

Dying Light 2 dołącza do grupy opóźnionych produkcji. Techland potwierdził krążące w Sieci plotki i przełożył premierę oczekiwanego tytułu.

Dying Light 2 nie zadebiutuje wiosną 2020 roku. Techland potwierdził, że to był bardzo pracowity rok dla całego studia – twórcy cały czas opracowują swój „największy dotychczasowo projekt”, ale opóźnienie jest wymagane, by móc zrealizować pierwotną wizję.

„Początkowo dążyliśmy do wydania gry wiosną 2020, ale niestety potrzebujemy więcej czasu na rozwój, aby zrealizować naszą wizję. Będziemy mieli więcej szczegółów do przekazania w nadchodzących miesiącach i wrócimy do Was jak tylko będziemy mieć więcej informacji. Przepraszamy za tę niepożądaną wiadomość. Naszym priorytetem jest dostarczenie doświadczenia, które spełni nasze własne wysokie standardy i spełni oczekiwania naszych fanów.”

Nie jest to oczywiście wielkie zaskoczenie – jak wiadomo Techland już od miesięcy nie podawał nowych szczegółów dotyczących Dying Light 2, więc mogliśmy obawiać się, że twórcy będą potrzebować więcej czasu na dopracowanie tytułu.

Twórcy nie podali nowej daty premiery i to jest zdecydowanie najgorsza wiadomość. Nie możemy mieć pewności, że premiera odbędzie się pod koniec 2020 roku (obok nowych konsol?) lub dopiero na początku 2021 roku. Jedno jest pewne – Techland chce dostarczyć na rynek kapitalną grę i pierwszy Dying Light udowodnił, że ten zespół może dostarczyć coś wyjątkowego.

Dying Light 2 dołącza tym samym do Cyberpunka 2077, Final Fantasy VII Remake, Marvel's Avengers oraz Marvel's Iron Man VR.

Warto sprawdzić: 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery Dying Light 2 opóźnienie Techland