Iza Łęcka Iza Łęcka 17.01.2020 08:18
Cyberpunk 2077
3165V

Cyberpunk 2077 nie ominie crunchu. CD Projekt potwierdza wielomiesięczne nadgodziny

Opóźnienie gier to nie tylko fatalna wiadomość dla graczy wyczekujących na produkcje, ale przede wszystkim problem dla deweloperów, którzy mają ostatnie miesiące na dopracowanie tytułów. Czas przed premierą niechybnie związany jest z wielomiesięcznymi nadgodzinami. W tym miejscu znajduje się obecnie CD Projekt RED.

Marcin Iwiński (współzałożyciel CD Projektu) i Adam Badowski (szef studia CD Projekt RED) w maju ubiegłego roku zapowiadali, że chcą ominąć crunch, a Cyberpunk 2077 ma nie powstawać w obliczu wielkich nadgodzin. Od tego czasu zaszło kilka zmian, a obecnie włodarze firmy mówią wprost – gra powstaje w obliczu crunchu.

Cyberpunk 2077 i crunch? „Niestety”

W sprawie nadgodzin przy pracy nad Cyberpunkiem 2077 wypowiedział się Adam Kiciński (współzałożyciel CD Projektu), który podczas telekonferencji z inwestorami (to dzięki niej dowiedzieliśmy się o późniejszej premierze Cyberpunk 2077 Online) potwierdził niezwykle wymagający okres dla pracowników studia:

„Do pewnego stopnia, tak, jeśli mam być szczery. Usiłujemy – na tyle, na ile to możliwe – ograniczać crunch, natomiast jesteśmy obecnie na ostatniej prostej. Staramy się zachować umiar, ale niestety takie są realia.”

Dla osób z branży crunch przy Cyberpunku 2077 nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż wszystkie największe produkcje powstają w atmosferze wielomiesięcznych nadgodzin. Tak było przy Red Dead Redemption 2, Star Wars Jedi: Upadły Zakon, Death Stranding, The Last of Us czy też Wiedźminie 3: Dziki Gon.

CD Projekt RED mierzy się z własnym cieniem – jedną z najlepszych gier poprzedniej dekady – a twórcy na pewno zdają sobie sprawę, że mogą stworzyć produkcję, która będzie określana wszystkimi przymiotnikami wyrażającymi zachwyt. Dopracowanie wszelkich aspektów gry wymaga jednak sporo czasu. Przed deweloperami Cyberpunka 2077 ostatnie miesiące i tutaj raczej nikt nie może odpuścić.

Zapis audio ze wspomnianej telekonferencji znajdziecie tutaj.

Sprawdźcie na naszym serwisie inne ciekawe informacje o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/cyberpunk-2077-dev-team-will-work-extra-long-hours/1100-6472839/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077