Iza Łęcka Iza Łęcka 13.01.2020 12:38
Cyberpunk 2077 V
1626V

Cyberpunk 2077 zmusi do refleksji. W grze nie zabraknie wątków związanych z rozwojem duchowym

CD Projekt RED powinien finalizować prace nad Cyberpunk 2077, który według oficjalnych założeń trafi na rynek w kwietniu. W sprawie gry wypowiedział się Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, który nie ukrywa, że tytuł ma skłonić graczy do głębokich rozmyślań.

Ostatnia faza kampanii promocyjnej Cyberpunk 2077 jeszcze nie ruszyła. Twórcy nie zalewają Sieci kolejnymi materiałami z gry, na które wielu graczy wyczekuje. Nieco więcej jednak możemy dowiedzieć się o produkcji z wypowiedzi Michała Kicińskiego, współtwórcy CD Projektu.

W Cyberpunk 2077 nie zabraknie strzelania, ale zespół zadbał również o wątki, które podobnie jak w Wiedźminie 3: Dziki Gon skłonią graczy do refleksji:

„Jak się ma idea ograniczenia cyfrowego do „Cyberpunka”, na którego przejście trzeba poświęcić 150 godzin życia?

Nie chcę mówić, co jest dobre, a co złe. W buddyjskim podejściu wszystko wykorzystywane z umiarem jest OK, to nadużycia są kłopotem. Rozrywka też może być rozwijająca, sam wiele zdolności rozwinąłem na grach strategicznych. Mam natomiast nadzieję, że „Cyberpunk” oprócz strzelania zmusi do refleksji, tak jak było z „Wiedźminem 3”. Byłem wczoraj w CD Projekcie i rozmawiałem z głównym scenarzystą i szefem produkcji o włożeniu do „Cyberpunka” treści związanych z rozwojem duchowym. W grze jest postać mnicha buddyjskiego i wątek związany z medytacją. Problem z grami polega na tym, że wyciągają nas z naszego ciała w wirtualną przestrzeń. Psychoterapeuci z nurtu Aleksandra Lowena twierdzą, że może to być niekorzystne. Często nosimy w sobie jakieś traumy, bolesne wspomnienia i przenoszenie się do świata internetu czy gry służy nieprzeżywaniu stanów, które ma się w sobie. Wszystko jednak może stać się nałogiem, ucieczką.”

Temat buddyzmu przewija się nie bez przyczyny. W ubiegłym roku wspominaliśmy na portalu o minimalistycznym telefonie Mudita Pure, za który odpowiada właśnie Michał Kiciński, entuzjasta filozofii buddyjskiej. Ideą wspomnianego urządzenia jest ograniczenie rozproszenia uwagi i cieszenie się życiem offline.

Rozmowa z Michałem Kicińskim pojawiła się na witrynie Pulsbiznesu, gdzie został poruszony temat Mudita Pure.

Sprawdźcie na naszym serwisie inne ciekawe informacje o Cyberpunk 2077:

Źródło: https://www.eurogamer.pl/articles/2020-01-13-w-cyberpunk-2077-znajdzie-sie-postac-mnicha-buddyjskiego-i-watek-z-medytacja

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077