Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2019 12:40
Horizon Zero Dawn na PC
1740V

"Horizon Zero Dawn w lutym na PC". Wieści od blogera, który przewidział pecetowe Death Stranding

Kiedy Anton Logvinov donosił kilka miesięcy temu, że Death Stradning trafi na PC, praktycznie nikt mu nie wierzył. Ostatecznie potwierdziły się jednak informacje rosyjskiego informatora. Czy tak samo będzie w przypadku Horizon Zero Dawn?

Anton Logvinov znów dokopał się do sensacyjnych informacji dotyczących branży gier wideo, po tym jak YouTuber przewidział pecetową premierę Death Stranding. Tym razem największy rosyjski branżowy bloger donosi o nadciągającym wydaniu Horizon Zero Dawn w wersji na komputery osobiste.

Anton Logvinov powołuje się na własnych informatorów i kontakty w Sony. Znany rosyjski bloger twierdzi, że Horizon Zero Dawn wyjdzie na PC już w lutym 2020 roku. Ogłoszenie dotyczące takiej wersji wielkiej przygody Aloy ma się pojawić już "bardzo niedługo".

"Dla wszystkich, którzy jęczeli na początku tego roku, kiedy powiedziałem, że Death Stranding trafi na PC - sugeruję znów zażyć leki uspokajające. Bo Horizon Zero Dawn będzie dostępne na PC już w lutym przyszłego roku. Mam nadzieję, że to przeżyjecie. Bardzo niedługo pojawi się zapowiedź tej premiery" - powiedział Logvinov.

Logvinov zaznaczył, że Guerrilla Games tworzy też obecnie pewien tytuł na PS5. Sony podobno przypomina regularnie deweloperom, żeby "mieli wersję PC w pamięci".

Warto w tym miejscu zauważyć, że Decima Engine, na którym działa Horizon: Zero Dawn został wykorzystany również w Death Stranding, które trafi w połowie 2020 roku na PC. To oznacza, że kod silnika jest już zapewne dobrze przystosowany do działania z różnymi konfiguracjami sprzętowymi w pecetowym środowisku. Choć te wieści wydają się raczej mało prawdopodobne, wszystko jest zatem możliwe.

Warto sprawdzić

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn Sony Interactive Entertainment