Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2020 20:30
Grand Theft Auto IV
1029V

GTA 4 bez opcji kupowania na Steam z powodu Games for Windows Live. Rockstar szuka nowego rozwiązania

GTA 4 powróci do sprzedaży, jednak aktualnie Rockstar szuka najlepszego rozwiązania. Twórcy pewnie wrzucą grę na swoją platformę, ale firma postanowiła wytłumaczyć ostatni problem.

W weekend informowaliśmy naszą społeczność o problemach z Grand Theft Auto IV na Steam. Gracze nie mogą kupić produkcji i według najnowszych informacji – niedogodności są wynikiem Games for Windows Live. Microsoft nie wspiera już usługi i deweloperzy nie mogą wygenerować nowych kodów dla klientów.

"Grand Theft Auto IV zostało pierwotnie stworzony dla platformy Games For Windows Live. Microsoft nie obsługuje już Games For Windows Live, więc nie jest już możliwe generowanie dodatkowych kluczy potrzebnych do dalszej sprzedaży obecnej wersji gry. Przyglądamy się innym opcjom dystrybucji GTAIV dla PC i jak tylko będziemy mogli, podzielimy się informacjami”

Sytuacja jest odrobinę zabawna, bo większość deweloperów porzuciło Games for Windows Live już w 2013-2014 roku, ale najwidoczniej Rockstar przespał sytuację. Teraz firma musi przywrócić dostęp do GTA 4 – pewnie nie będzie to specjalnie zaskakujące, gdy deweloperzy zapewnią produkcję na własnej platformie.

Trzeba oczywiście podkreślić, że GTA 4 jest nadal dostępny przez Steam – jeśli wcześniej kupiliście przygodę, to możecie ją dzisiaj bez problemu włączyć, jednak nie dokonacie nowego zakupu.

Warto spojrzeć na inne wiadomości dotyczące GTA:

Źródło: https://www.theverge.com/2020/1/13/21063810/gta4-steam-games-for-windows-live-pc-gaming-key-generation

Tagi: Grand Theft Auto IV Rockstar Games Rockstar North