Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS3 8.3
X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
48 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
29.04.2008
Europa:
29.04.2008
Polska:
29.04.2008
Producent:
Rockstar North
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
48 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
29.04.2008
Europa:
29.04.2008
Polska:
29.04.2008

Poradnik Grand Theft Auto IV

GTA 4 (GTA IV) - kody do gry. Nietykalność, kasa, samochody, broń
PPE logo

redakcja

GTA 4 (GTA IV) - kody do gry. Nietykalność, kasa, samochody, broń
PC

Grand Theft Auto IV - opis gry

Grand Theft Auto IV jest grą studia Rockstar North. Początki serii sięgają roku 1997, kiedy to start zaliczyła pierwsza odsłona sławnego GTA. Gran Theft Auto jest jedną z najbardziej bezkompromisowych oraz kontrowersyjnych serii gier, które ujrzały światło dzienne. Każda kolejna część wyznacza nowe standardy w swoim gatunku, tak też miało miejsce w wydanej w roku 2008 gry Gran Theft Auto IV.

Fabuła skoncentrowana jest wokół Nico Bellica. Ten, kuszony przez kuzyna, opuszcza Europę Wschodnią, aby zasmakować raju jakim są Stany Zjednoczone. Jednak rzeczywistość okazuje się całkowicie inna niż wyobrażenia bohatera oraz zapewnienia jego kuzyna Romana. Zamiast luksusów i amerykańskiego snu, Nico musi walczyć o byt upadającej firmy taksówkarskiej swojego krewnego, plącząc się w interesy gangów, W międzyczasie Nico cały czas szuka niejakiego Floriana Cravica, człowieka, którego uważa za zdrajcę jednostki, gdy służyli razem na wojnie w Jugosławii.

Grę widzimy z perspektywy trzeciej osoby. Zwiedzamy Liberty City, znane wcześniej z GTA III. Miasto wzorowane jest na Nowym Jorku, tak też znajdziemy tu między innymi odpowiednik Statuy Wolności i Empire State Building. Teraz działań jest ogromny (choć nie tak wielki jak w GTA: San Andreas). Początkowo dostęp mamy tylko do jednej części miasta - kolejne odkrywamy w miarę postępu w rozgrywce. Eksplorację umila świetna ścieżka dźwiękowa. Producenci gry oddali graczom do wyboru 18 stacji radiowych, tak też każdy znajdzie odpowiadający mu gatunek muzyki. Pojazdy jakimi przyjdzie nam się poruszać to łodzie, samochody, jednoślady i helikoptery.

W trakcie gry wykonujemy kolejne zadania - podjeżdżamy do markerów, gdzie najczęściej możemy zobaczyć przerywniki filmowe. W misjach zazwyczaj musimy przeć do przodu z punktu A do B oraz eliminować wyznaczone cele. W grze pojawił się także tryb wieloosobowy. Dostęp do niego uzyskujemy poprzez użycie telefonu komórkowego w grze. Oprócz tego, telefon pozwoli nam na kontakt z przyjaciółmi Nico - możemy umówić się na randkę, czy też spotkanie z kolegą przy partyjce bilarda.

 

Możliwości w grze jest zresztą mnóstwo. Od wolnej eksploracji, przez sianie terroru rozbudowanym arsenałem na graniu w popularne “rzutki” kończąc. Do ustrzelenia czeka też 200 poukrywanych gołębi, oraz cała masa pobocznych misji, o szperaniu po stronach internetowych nie wspominając. Grę obsługuje silnik RAGE, dzięki któremu producenci gry mogli sobie pozwolić choćby na zmienne warunki pogodowe i efektowne wschody i zachody słońca.

Wideo - Grand Theft Auto IV

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper