Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.01.2020 15:05
GTA IV znika ze Steam
1482V

GTA 4. Steam usunął możliwość zakupu gry na platformie

Z nieznanych powodów GTA 4 zostało usunięte z listy gier, które można zakupić poprzez Steam. Nie nabędziemy wersji podstawowej ani kompletnej. 

Grand Theft Auto IV to jedna z bardziej lubianych gier serii GTA. Przez wielu rzeczona część uznawana jest za najlepszą i zdecydowanie dobrze wspominaną. Choć ma ona już 12 lat na karku, to wciąż sporo graczy do niej wraca i nabywa nowe kopie na inne platformy. 

Do bardzo ciekawej i niespodziewanej sytuacji doszło jednak dziś na Steamie. Jeśli wciąż wstrzymywaliście się z nabyciem rzeczonego tytułu na tej platformie, to może się okazać, że jest już za późno. Zniknęła bowiem możliwość zakupu gry. Choć posiada ona dalej swoje podstrony (dla wersji standardowej oraz kompletnej) to nie ma możliwości ich nabycia

Rockstar wciąż nie wydał żadnego oświadczenia na ten temat i ciężko wnioskować, czym podyktowana jest taka decyzja. GTA IV nie ma aktualnie na Rockstar Games Launcher, więc nie powinno być to skutkiem ewentualnego przeniesienia na inną platformę. 

Warto natomiast dodać, że oddzielne DLC do gry, Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City jest wciąż dostępne. Sytuacja bardzo nietypowa i pozostaje czekać na jakiekolwiek informacje ze strony Valve albo Rockstara. 

Inne ciekawe wiadomości przeczytasz poniżej:

Źródło: https://www.pcgamesn.com/grand-theft-auto-iv/steam

Tagi: Grand Theft Auto IV Rockstar Games Rockstar North