Iza Łęcka Iza Łęcka 09.01.2020 12:38
jbl bar 9.1
2134V

JBL Bar 9.1 zapewni dźwięk w Dolby Atmos. Pierwszy taki sprzęt od producenta

Dla wielu sympatyków jak najlepszych doznań płynących zarówno z muzyki jak i filmów, soundbar wydaje się być sprzętem obowiązkowym. Podczas CES 2020 JBL zaprezentowało swój pierwszy sprzęt kompatybilny z Dolby Atmos.

Korzystanie z technologii Dolby Atmos staje się już standardem w codziennym oglądaniu filmów. JBL podąża więc za rosnącą popularnością i oferuje swój pierwszy soundbar, który obsługuje Dolby Atmos. Miejscem prezentacji musiał być tegoroczny CES.

Bar 9.1 wyposażony jest w cztery przetworniki Dolby Atmos, które mają zapewnić dźwięk w całym pomieszczeniu. 10-calowy subwoofer skutecznie obsługuje niskie tony, a w urządzenie wbudowane są Chromecast i AirPlay 2. Soundbar posiada wejście Dolby Vision 4K, a z urządzeniem połączymy się i je skonfigurujemy za pomocą Bluetooth.

W zestawie dołączone zostaną dwa bezprzewodowe głośniki, które mają działać nawet do 10 godzin przy pełnym naładowaniu – nowym użytkownikom umożliwią one uzyskanie jeszcze lepszej jakości dźwięku przestrzennego, bez niepotrzebnego męczenia się z kablami. Urządzenia naładujemy podłączając je do soundbara.

Cena najnowszego sprzętu będzie wynosić około 1000 dolarów (około 3825 złotych), a jego sprzedaż ruszy już wiosną.

Na naszym serwisie sprawdzicie także wiadomości o CES 2020:

Źródło: https://www.engadget.com/2020/01/06/jbl-dolby-atmos-soundbar-detachable-speakers/

Tagi: ces 2020 Dolby Atmos JBL JBL Bar 9.1