Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.01.2020 09:31
Samsung CES 2020
1650V

Samsung na CES 2020. Prezentacja robota, niewidzialnej klawiatury i egzoszkieletu GEMS

Samsung Q950TS, czyli bezramkowy telewizor QLED 8K to nie jedyna nowość koreańskiego koncernu na CES 2020. Warto przyjrzeć się innym nowościom firmy, m.in. niewidzialnej klawiaturze.

Wielu użytkowników smartfonów skarży się od lat, że pisanie na ekranach dotykowych urządzeń mobilnych jest bardzo uciążliwe. Samsung ujawnił produkt, który ma odpowiedzieć na takie potrzeby. Chodzi o "niewidzialną klawiaturę", czyli o Selfietype. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że faktycznie eliminuje potrzebę zabierania ze sobą dodatkowego urządzenia.

Selfietype działa w oparciu o standardowy aparat, wbudowany w smartfony. Cała technologia opiera się tutaj na zaawansowane, software'owe rozpoznawanie położenia palców w przestrzeni. Pomysł jest z pewnością ciekawy. Pytanie tylko, czy sprawdzi się w praniu - czy Selfietype zapewni odpowiednią precyzję działania?

Poniżej znajdziecie najciekawsze fragmenty z wystąpienia Samsunga na CES 2020. Oczywiśćie nie zabrakło w trakcie prezentacji koreańskiego giganta tematu nowych telewizorów i smartfonów. Gwoździem programu był jednak temat Sztucznej Inteligencji, a dokładniej robota Ballie, czyli żółtej "kulki", która działa autonomicznie oraz potrafi reagować na polecenia. Sprzęt ma przede wszystkim zarządzać domem typu "smart", z szeregiem stale komunikujących się ze sobą urządzeń.

Last but not least - Samsung zademonstrował też fitnessowe urządzenie, działające na bazie egzoszkieletu, zwane GEMS. Hardware sprzężony z okularami z funkcjonalnością Rzeczywistości Rozszerzonej, ma wyjątkowo dobrze zachęcać do domowych treningów i spalania tkanki tłuszczowej. GEMS ma też pomagać przy rehabilitacji pacjentów.
Szczegóły w filmiku poniżej.

Warto również sprawdzić:

Tagi: ces 2020 Samsung