Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2020 07:30
zwijany LG OLED TV R
1971V

Zwijany LG OLED TV R to przyjemność tylko dla wybranych. Cena urządzenia miażdży

Podczas trwającego jeszcze CES 2020, LG powróciło ze swoją nowinką z zeszłego roku. Zwijany telewizor OLED ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

LG już podczas CES 2019 zaprezentowało swój autorski model zwijanego telewizora, zapewniając, że za jakiś czas urządzenie będzie dostępne w regularnej sprzedaży. Rok po wydarzeniu, koreański producent powrócił na CES 2020 kolejny raz przedstawiając LG OLED TV R.

65-calowy telewizor posiada elastyczny ekran OLED, który rozwija się z własnej bazy – został on przetestowany podczas 50 000 rozwinięć. Wprowadzenie takiego rozwiązania jest możliwe wyłącznie dzięki technologii OLED, która daje możliwość otrzymywania najlepszej jakości obrazu bez kompromisów. Obraz prezentowany jest w rozdzielczości 4K UHD, a urządzenie obsługuje między innymi Dolby Atmos oraz system Line View, który umożliwia chociażby sterowanie muzyką, przedstawianie ulubionych zdjęć czy pokazywanie godziny, gdy sprzęt jest w części zwinięty. 

Chociaż włodarze korporacji stronią jak na razie od określenia konkretnej ceny produktu określając jej wysokość jako „jeszcze nieostateczną”, CNET otrzymał informację od szefa globalnego marketingu LG Home Entertainment. Jak mogliśmy się spodziewać, LG OLED TV R będzie przyjemnością tylko dla wybranych. Zgodnie z założeniami, cena urządzenia może wynosić nawet 60 tysięcy dolarów.

Trzeba jednak przyznać, że telewizor prezentuje się okazale i robi wrażenie. Włodarze LG wierzą, że tak właśnie powinien wyglądać telewizor przyszłości – podczas tegorocznego CES zaprezentowali także sprzęt rozwijany z góry.

Na naszym portalu sprawdzicie również inne nowości, które pojawiły się na CES 2020:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/lgs-rollable-tv-is-coming-in-2020-but-will-carry-a/1100-6472578

Tagi: cena lg LG OLED TV R zwijany telewizor lg