Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2020 18:03
Samsung SSD T7 Touch
1002V

Samsung SSD T7 Touch ujawniony. Spore ceny szybkiego dysku

Samsung na CES 2020 ujawnił nowy dysk SSD T7 Touch. Urządzenie charakteryzuje się dobrą szybkością, ale niektórych graczy może odstraszyć cena. Producent zdecydował się wyposażyć sprzęt w skaner linii papilarnych.

Samsung według plotek ma odpowiadać za bardzo szybkie dyski SSD nowej generacji, które wylądują w PS5 i Xbox Series X. Nadal czekamy na pełną prezentację urządzeń, jednak firma już teraz pokazała Samsung SSD T7 Touch.

Jest to przenośny dysk SSD, który ma trafić w gust zwykłych i profesjonalnych użytkowników, ponieważ sprzęt oferuje znacznie wyższe prędkości zapisu i odczytu w porównaniu do poprzednich modeli. Prędkość odczytu wynosi 1050 MB/s, a prędkość zapisu 1000 MB/s – firma podkreśla, że jest to dwukrotnie lepszy wynik od tego osiąganego przez T5 i aż 9,5-krotnie szybsze działania od zewnętrznych HDD. T7 Touch może osiągać maksymalną prędkość, gdy jest używane z interfejsem NVMe.

Pewnym bajerem jest fakt, że Samsung SSD T7 Touch to pierwszy dysk SSD Samsunga ze skanerem linii papilarnych. Korporacja jest przekonana, że pomysł pozwoli zadbać o bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Samsung SSD T7 Touch wejdzie do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku w ponad 30 krajach na całym świecie. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne wynoszą 669 zł w przypadku dysku o pojemności 500 GB, 999 zł w przypadku pojemności 1 TB oraz 1909 zł w przypadku pojemności 2 TB.

Na naszym portalu sprawdzicie również inne nowości, które pojawiły się na CES 2020:

Tagi: Samsung Samsung SSD Samsung SSD T7 Touch SSD