Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 03:05
Sony Vision-S
2272V

Sony Vision-S zaprezentowany. Japończycy ujawnili koncepcyjny samochód elektryczny

Na koniec prezentacji Sony na CES 2020 ujawniono Sony Vision-S. Jest to pierwszy, elektryczny samochód japońskiej korporacji, który jest aktualnie ciekawą wizytówką możliwości firmy. Inżynierowie obładowali maszynę różnorodną technologią.

Sony Vision-S to jedna z największych niespodzianek CES 2020 i choć impreza dopiero się rozpoczyna to raczej tylko nieliczni mogli oczekiwać, że Japończycy zamiast PS5 pokażą... Koncepcyjny samochód elektryczny. Nikt nie może liczyć, że maszyna za miesiąc lub dwa wyląduje na ulicach Warszawy, ale właśnie za jej pomocą Sony chce pokazać zróżnicowane zalety japońskiego konglomeratu technicznego, który ma zapewnić wiele udogodnień dla wszystkich uczestników jazdy.

Vision-S posiada 33 różnorodne czujniki wewnątrz i na zewnątrz, które mają wpłynąć na komfort jazdy, ale warto także docenić futurystyczne wykonanie deski rozdzielczej – duże ekrany wyglądają świetnie. Samochód korzysta także z rozbudowanego dźwięku 360 stopni i jest zawsze podłączony z Internetem. Sony podczas tworzenia projektu współpracowało z różnymi firmami – między innymi BlackBerry i Bosch.

Sony Vision-S może okazać się ciekawą wizytówką Japończyków, którzy nie tylko będą za jego pomocą pokazywać nowe technologie, to jednocześnie otrzymają dobry sposób na „połączenie” rzeczywistości z przyszłym Gran Turismo. Jak wiadomo w grach Polyphony Digital od dawna pojawiają się koncepcyjne wozy.

Na naszym serwisie możecie sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Tagi: samochód sony Sony sony auto Sony Vision-S