Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2020 07:32
Lenovo ThinkPad X1 Fold
642V

Lenovo prezentuje składany komputer. ThinkPad X1 Fold na CES 2020

Najbliższe miesiące i nowinki techniczne na pewno w sporym stopniu będą dotyczyły sprzętów ze składanym ekranem. Tą drogą podąża Lenovo, które na CES 2020 zaprezentowało ThinkPad X1 Fold.

Pierwszy składany komputer pochodzący od marki Lenovo został właśnie zapowiedziany. ThinkPad X1 Fold posiada 13,3-calowy elastyczny wyświetlacz OLED, który jest wspierany przez metalowe ramy oraz płyty z włókna węglowego. Za sprawą zawiasów dynamometrycznych możliwe jest złożenie sprzętu bez tarcia.

Chociaż nie znamy jeszcze wielu informacji dotyczących dokładnej specyfikacji, wiemy, że urządzenie będzie wyposażone w 8 GB pamięci RAM LPDDR4X, do 1TB pamięci SSD PCIe-NVMe oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD. Na etapie tworzenia najnowszego komputera, Lenovo ściśle współpracowało z firmą Intel, której procesor został wykorzystany w urządzeniu. Głównym systemem będzie Windows 10 Pro, który w późniejszym terminie zostanie zmodyfikowany do dwuekranowego interfejsu z systemu Windows 10X. Dodatkowo, podczas korzystania z ThinkPad X1 Fold ,użytkownicy będą mogli pracować na „niestandardowym oprogramowaniu przełączającym” firmy Lenovo, które wykorzystując w jak najbardziej zbilansowany sposób składany wyświetlacz, pozwoli dostosować okienka poszczególnych aplikacji na pulpicie.

W zestawie z komputerem klienci otrzymają także klawiaturę oraz rysik. Cena najnowszego sprzętu Lenovo rozpoczynać się będzie od 2499 dolarów, a data debiutu na rynku nie została jeszcze dokładnie określona – włodarze firmy mówią o połowie 2020 roku. Na poniższych grafikach możecie sprawdzić jak prezentuje się ThinkPad X1 Fold.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Na naszym serwisie sprawdzicie również informacje dotyczące zapowiedzi najnowszych sprzętów:

Źródło: https://www.thurrott.com/hardware/227139/lenovo-joins-foldable-pc-party-with-new-thinkpad-x1-fold-device

Tagi: lenovo Lenovo ThinkPad X1 Fold składany ekran składany komputer