Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 02:37
PS4
1451V

PS4 i PSVR z kapitalnymi wynikami. Sony potwierdza rezultaty

Nie doczekaliśmy się wyczekiwanej prezentacji PS5, jednak Sony nie zawiodło przynajmniej w jednym miejscu – otrzymaliśmy konkretne wyniki sprzedaży PS4. Konsola osiągnęła wyjątkowy wynik, który potwierdza świetną dyspozycję platformy na przestrzeni całej generacji.

Nie brakuje głosów, według których Sony zawiodło prezentując zaledwie logo PS5, jednak przynajmniej otrzymaliśmy konkretne wyniki wygenerowane przez PS4. Konsola aktualnej generacji osiągnęła już 106 mln sprzedanych egzemplarzy, a gracze od premiery sprzętu kupili 1,15 mld gier na tę platformę.

Nie powinno nikogo dziwić, że Sony wciąż inwestuje w PS VR, ponieważ gogle do wirtualnej rzeczywistości osiągnęły już 5 mln sprzedanych pudełek – jak wiadomo sprzęt będzie kompatybilny z PlayStation 5, ale według plotek (i licznych patentów) trwają już prace nad nową wersją.

Sony posiada już 103 mln aktywnych użytkowników i 38,8 mln zainteresowanych opłaca abonament PS Plus. Ten drugi wynik pewnie można jeszcze podbić, jednak na takie przyjemności firma musi zaczekać do premiery next-gena.

PS4 PSVR wyniki

Na naszym serwisie możecie sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Tagi: ces 2020 PlayStation 4 ps4 Sony wyniki