Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.12.2019 16:00
Xbox Game Pass
2481V

Microsoft chce ulepszyć Xbox Game Pass. Dostęp do gier ma być jeszcze szybszy

Phil Spencer zapowiada zmiany, które dotkną najpopularniejszej subskrypcji wśród graczy - Xbox Game Passa.

Nie oszukujmy się - Xbox Game Pass stał się najlepszą subskrypcją, oferującą dostęp do wielu gier za grosze. Game Pass to również ważny punkt strategii Microsoftu, który na długi czas powinien zatrzymać klientów posiadających konsole Xbox lub komputery osobiste.

Microsoft, oprócz wrzucania nowych gier do subskrypcji od zespołów first-party, ma zamiar rozwinąć subskrypcję na inne sposoby. Phil Spencer, szef Xboksa w swojej najnowszej wypowiedzi zaznaczył, że w przyszłości gracze będą szybciej pobierać, jak i ładować gry.

Mamy teraz Game Passa, w którym nasi klienci mają dostęp do setek gier. Wcześniej, lista gier na naszym sprzęcie zależała od tego, jakie dyski posiadamy i jakie gry kupiłem. Ale jeśli jesteś subskrybentem Game Pass, masz dostęp do setek gier.

Uważamy, że łączymy społeczność naszych graczy z naprawdę kreatywną społecznością programistów tworzących wciągające gry i kreatywne gry oparte na Game Pass. Jest kilka rzeczy, nad którymi chcieliśmy pracować aby ułatwić wypróbowanie następnej gry.

Czas pobierania, czas na wejście do gry, czas ładowania, to obecnie ogromne problemy. A kiedy masz tak szerokie portfolio gier, które masz na Game Pass, i społeczność osób korzystających z Game Pass, gdzie ktoś może dosłownie podrzucić Ci wiadomość na Xbox Live, mówiąc:„ Hej, powinieneś spróbować Minit, to naprawdę fajna gra - chcemy, abyś mógł przeglądać gry tak, jak przeglądasz inne formy mediów.

Na szybsze pobieranie gier Microsoft mało zaradzi, ale jeśli chodzi o kwestię ładowania, to nadchodzące konsole powinny załatwić problem - dyski SSD, które będą dostępne w nowym Xboksie mają kłaść ogromny nacisk na szybsze ładowanie gier. 

Xbox Game Pass jeszcze przez długi czas będzie królował w subskrypcjach. Abonament rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, aby ktoś miał rzucić mu wyzwanie.

Warto przeczytać:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Microsoft Phil Spencer xbox game pass