PS5 pozwoli włączyć gry z PS4, PS3, PS2 i PS1? Sony ma pracować nad „Remastering Engine”

Plotka
4544V
PS5 pozwoli włączyć gry z PS4, PS3, PS2 i PS1? Sony ma pracować nad „Remastering Engine”
Wojciech Gruszczyk | 03.01.2020, 20:05

Sony wciąż nie potwierdziło ostatecznych szczegółów dotyczących Wstecznej Kompatybilności PS5, jednak kolejny informator wspomina o pełnym wsparciu urządzeń z poprzednich generacji. PlayStation 5 za pomocą „Remastering Engine” ma włączać gry z PS4, PS3, PS2 i pierwszego PlayStation.

Microsoft zdradził już konkretne informacje o wsparciu Wstecznej Kompatybilności w Xbox Series X i gracze bez najmniejszego problemu włączą gry z poprzednich generacji, a nawet mogą liczyć na pewne ulepszenia.

Sony podobno pracuje nad analogiczną technologią. Według ostatniego przecieku inżynierowie zadbali o wsparcie specjalnych trybów w GPU, by PS5 mogło bez problemu włączać gry z PS4, jednak według najnowszych informacji – korporacja ma także pracować nad „Remastering Engine”.

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się technologia, która pozwoli włączać na PS5 produkcje z PS4, PS3, PS2 i pierwszego PlayStation, a jednocześnie system będzie automatycznie ulepszał pozycje – identycznie jak w przypadku Xboksa Series X i Xboksa One X. 

Szczegółami podzielił się HipHopGamer, który już wcześniej zdradzał zakulisowe informacje z obozu Sony. Nie jest to potwierdzona wiadomość, jednak w obliczu głośnych ogłoszeń Sony, Japończycy powinni zaoferować podobne rozwiązanie. Nie możemy jeszcze tego potwierdzić, ale konkrety dotyczące PS5 mogą zostać ujawnione w najbliższych dniach – konferencja Sony na CES 2020 odbędzie się z poniedziałku na wtorek.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2020/01/02/ps5-playstation-backwards-compatible-ps4-ps3-ps2-ps1/

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper