Iza Łęcka Iza Łęcka 03.01.2020 07:00
PS5
3786V

PS5 ma osiągnąć lepszy start od Xbox Series X. Konsole prawdopodobnie przebiją PS4 i XOne

Pod koniec roku na rynku zadebiutują dwie konsole nowej generacji. Piers Harding-Rolls jest przekonany, że pomimo dobrych prognoz dotyczących możliwości Xboksa Series X, to PS5 lepiej wystartuje i zagwarantuje Sony odpowiednią przewagę.

PS4 osiągnęło przewagę nad Xboksem One od samego początku aktualnej generacji, gdyż konsola Sony była tańsza i jednocześnie oferowała większą wydajność. Phil Spencer zapewnił, że na nowej generacji Microsoft nie popełni tych samych błędów, ale nawet w tej sytuacji to sprzęt Sony ma zanotować lepszy debiut.

Tak przynajmniej uważa Piers Harding-Rolls z IHS Markit Technology, który stwierdził, że na początku next-genów Sony osiągnie lepszy rezultat. Przynajmniej w 2020 roku to PlayStation 5 ma być chętniej wybierana od Xboksa Series X, ale obie platformy osiągną lepsze wyniki od PS4 i Xboksa One w 2013 roku. Zdaniem analityka – urządzenia trafią na rynek w podobnej cenie, która prawdopodobnie przekroczy 399 dolarów.

Piers Harding-Rolls odniósł się także do planów wprowadzenia tańszego next-gena. Microsoft prawdopodobnie dalej planuje wrzucić na rynek Xbox Lockhart, ale Sony raczej nie podąży podobną drogą – dzięki temu korporacja z Redmond zyska „większą elastyczność”, ale przed działem marketingu stoi niezwykle ważne zadanie skutecznej edukacji klientów.

Według ostatnich doniesień – Xbox Series X będzie znacznie mocniejszą konsolą od PS5 (12TF vs. 9,2TF), ale słabsza specyfikacja może pomóc Sony zapewnić tańszy sprzęt i to właśnie cena może zachęcić graczy do sięgnięcia po nowe PlayStation.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/01/analyst_expects_ps5_to_outsell_xbox_series_x_at_launch_with_similar_price_points

Tagi: IHS Markit Technology Microsoft Piers Harding-Rolls ps5 sony xbox series x