Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2020 21:26
Wiedźmin Netflix
3673V

Wiedźmin od Netflix z wieloma błędami. Tomasz Bagiński obiecuje poprawki w 2. sezonie

„Wiedźmin” od Netflix zebrał bardzo skrajne opinie. Część fanów wychwala serial, kolejni narzekają, a następni wyczekują już na drugi sezon. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że popełnili błędy i w tym temacie wypowiedział się Tomasz Bagiński.

„Wiedźmin” od Netflix to bez wątpienia sukces dla platformy, która potwierdziła, że choć serial zadebiutował w drugiej połowie grudnia, to zdołał wskoczyć na pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych produkcji w wielu krajach – między innymi Polacy chętnie oglądali kolejne odcinki. Sytuacja jest o tyle interesująca, że epizody zwiększyły zainteresowanie książkami Andrzeja Sapkowskiego oraz grą CD Projekt RED.

Mimo dużej oglądalności, nie wszystkie elementy serialu zostały docenione przez widzów. Netflix jednak doskonale zdaje sobie z tego sprawę – Tomasz Bagiński rozmawiając z „Wyborczą” wspomniał o problemach:

„Mam taką filozofię, że robiąc coś, trzeba popełniać błędy, to jest wpisane w tworzenie, bo jedynym sposobem na unikanie błędów jest nierobienie niczego. W przypadku tak dużej produkcji jak Wiedźmin popełniliśmy ich sporo. Do wszystkich się nie przyznamy. To by nikomu nie pomogło.”

Lepiej „Wiedźmin” ma prezentować się w drugim sezonie, którego prace ruszą wiosna 2020 roku, ale na premierę musimy zaczekać do 2020 roku. Aktualnie platforma nie zdradza konkretnej premiery, jednak możemy liczyć na usunięcie niektórych mankamentów:

„Naturą drugich sezonów jest to, że wie się już więcej o materiale. Doskonale znamy nasze postaci, bo te też odkrywane były przez kilka pierwszych tygodni przez nas i przez aktorów. Dotyczy to nie tylko gry aktorskiej, ale też rzeczy technicznych, wyglądu, kostiumów.”

Twórcy „Wiedźmina” znajdują się teraz w lepszej sytuacji, ponieważ mają więcej czasu na przygotowanie. W pierwszym sezonie zespół od razu zajął się produkcją i nie mógł niektórych rzeczy dokładnie zaplanować, jednak w przypadku drugiej historii – mamy podobno dostrzec znaczące różnice.

Na naszym serwisie znajdziecie więcej informacji o "Wiedźminie" od Netflix:

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/baginski-popelnilismy-sporo-bledow-przy-wiedzminie/z01d32f

Tagi: Netflix Tomasz Bagiński Wiedźmin Wiedźmin Netflix