Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2019 13:50
Wiedźmin Netflix
13905V

Wiedźmin od Netflix to najpopularniejszy serial na świecie. Geralt zdetronizował The Mandalorian

„Wiedźmin” podbija kolejne rynki, notuje wyjątkowe wyniki i sytuację dostrzegają specjaliści z Parrot Analytics. Ich zdaniem produkcja platformy Netflix pobiła wynik „The Mandalorian” i jest aktualnie najpopularniejszym serialem na świecie.

Netflix potwierdził dzisiaj bardzo dobre wyniki „Wiedźmina”. Serial zyskał wielką popularność w między innymi Polsce, Wielkiej Brytanii czy też w Australii – w tych krajach jest to najchętniej oglądana produkcja podzielona na odcinki platformy w pierwszych 28 dniach od premiery.

Teraz jednak sytuację skomentowali przedstawiciele Parrot Analytics. Specjaliści wykorzystują swój algorytm, by określić najpopularniejsze produkcje i ich zdaniem „Wiedźmin” pobił The Mandalorian”. Produkcja z Geraltem w roli głównej miała w ostatnich dniach osiągnąć w samym USA prawie 127 mln wyświetleń – gdy w tym samym czasie historia ze świata Gwiezdnych wojen zanotowała 115 mln wyświetleń.

Należy na pewno zwrócić uwagę, że zdaniem Parrot Analytics – „The Mandalorian” pobił wielki rekord „Stranger Things” i tytuł z Disney+ przełamał 21-tygodniową passę produkcji Netflixa. Teraz jednak nowym rekordzistą jest „Wiedźmin”.

Parrot Analytics analizuje wyniki z różnych krajów i przedstawia „najbardziej pożądane produkcje” - zespół sprawdza między innymi zainteresowanie, zaangażowanie i liczby wygenerowany przez seriale.

Przeczytajcie nasze recenzje: 

Źródło: https://www.businessinsider.com/witcher-passed-mandalorian-as-biggest-tv-show-in-the-world-2019-12

Tagi: serial The Mandalorian Wiedźmin wiedźmin netflix