Iza Łęcka Iza Łęcka 30.12.2019 07:00
Wiedźmin Sapkowski
1639V

Andrzej Sapkowski jest najpopularniejszym pisarzem na Amazonie

„Wiedźmin” od Netflix cieszy się wielką popularnością, co przenosi się nie tylko na gry CD Projekt RED. Andrzej Sapkowski także korzysta z pracy Lauren S. Hissrich i platformy SVOD – pisarz został liderem rankingu Amazonu.

Andrzej Sapkowski po premierze i sukcesie Wiedźmina 3: Dziki Gon wypowiedział niepotrzebne „gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna”, czym chciał podkreślić, że na okładkach jego książek pojawiają się wizerunki postaci z produkcji CD Projekt RED. Pisarz miał także walczyć z umniejszaniem jego pracy przez czytelników – niektórzy twierdzili, że to „Sapkowski stworzył książki na podstawie gier”.

Netflix podczas akcji promocyjnej serialu chciał przedstawić autora w jak najlepszym świetle, publikując ciekawy wywiad z Sapkowskim. Obecnie autor może świętować – już wcześniej informowaliśmy, że opowiadania stały się bestsellerem Amazona, a teraz możemy potwierdzić kolejny sukces: Andrzej Sapkowski jest liderem rankingu najpopularniejszych autorów na Amazonie. Oznacza to, że książki pisarza są rozchwytywane przez czytelników z całego świata.

Aktualnie Andrzej Sapkowski jest popularniejszy od między innymi: J. K. Rowling, Jess Lourey, Deana Koontza, Gregga Olsena, a nawet Disney Book Group.

Już wczoraj pisaliśmy, że także Wiedźmin 3: Dziki Gon zaliczył najlepszy wynik od swojej premiery na Steam pobijając wcześniej ustawiony rekord, więc jak widać magia netflixowego „Wiedźmina” działa. Nie jest to specjalnie zaskakujące – w końcu produkcja jest jednym z najpopularniejszych seriali VOD w Stanach Zjednoczonych.

Sapkowski popularność Amazon

Warto także sprawdzić:

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-sapkowski-liderem-rankingu-autorow-w-amazonie/h22vxqg

Tagi: Amazon Andrzej Sapkowski sprzedaż Wiedźmin wyniki