Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.12.2019 20:49
wiedźmin 3: dziki gon
7196V

Wiedźmin 3 z rekordem popularności na Steam - gra już 94 tysiące graczy, 2 tysiące więcej niż podczas premiery

Wiedźmin 3: Dziki Gon wraca na szczyt Steama! W grę w chwili obecnej gra ponad 74 tysiące graczy, a co więcej, znajduje się bardzo wysoko w sekcji "Bestsellery Steama".

[Aktualizacja #2]

Udało się! Najmocniejszy tytuł na rynku gier od polskich deweloperów właśnie pobił kolejne rekordy - 94 210 to obecna liczba graczy na platformie Steam, czyli już prawie dwa tysiące więcej, niż podczas oficjalnej premiery. Ciekawe, czy uda się przekroczyć barierę 100 tysięcy graczy jednocześnie.

[Aktualizacja #1]: 

W Wiedźmina 3 na Steamie gra obecnie 91,531 graczy - do rekordu brakuje tylko 737 osób. Najprawdopodobniej, nowy rekord zostanie ustalony za kilkanaście minut - jeśli możecie, odpalcie grę i pomóżcie społeczności.

[Oryginalna wiadomość]:

Premiera Wiedźmina od Netfliksa pomogła Wiedźminowi 3 od rodzimego studia CD Projekt Red ponownie zawitać na szczytach Steama. Serial zadebiutował na strumieniowej platformie 20 grudnia, równy tydzień temu - stał on się najpopularniejszym serialem na Netfliksie. Fani uniwersum, po obejrzeniu, postanowili zakupić lub powrócić do książek ojca uniwersum - Andrzeja Sapkowskiego - jego książki przez długi czas utrzymywały się na pierwszym miejscu w sekcji bestsellery.

Wiedźmin od Netfliksa przełożył się również na zakupienie lub ponowne przejście trzeciej odsłony serii od rodzimego studia - Wiedźmin 3: Dziki Gon trzy dni po premierze znalazł się na trzecim miejscu w sekcji "Bestsellery Steama" w Stanach Zjednoczonych. 23 grudnia na Steamie bawiło się ponad 50 tysięcy graczy w Wiedźminie 3, więcej niż podczas premiery obszernego dodatku Krew i Wino. 

Podczas premiery na Steamie trzeciej odsłony serii, w grę zagrywało się ponad 92 tysiące osób. Dzisiaj, równy tydzień po premierze serialowego Wiedźmina, w grę gra 74 tysiące osób. Dla porównania, w Red Dead Redemption 2 gra w chwili obecnej 43 tysiące osób. 

Można rzec, że premiera serialowego Wiedźmina od Netfliksa pomogła każdemu - gra od CDP ponownie jest na szczycie, serial osiągnął sukces i większość osób oczekuje już drugiego sezonu, a książki Sapkowskiego sprzedają się jak świeże bułeczki.

Warto zajrzeć na:

Źródło: SteamCharts

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon