Iza Łęcka Iza Łęcka 30.12.2019 08:07
Red Dead Redemption
1071V

Fanowski Red Dead Redemption na PC nie powstanie. Take-Two wystosowało 3 pozwy przeciwko autorowi

Społeczność PC nie może liczyć na port Red Dead Redemption przygotowany przez jednego z fanów Dzikiego Zachodu. Take-Two zablokowało projekt przygotowując trzy pozwy, według których nieoficjalna praca jest nielegalna.

Red Dead Redemption 2 trafiło na komputery osobiste, ale wciąż nie potwierdziły się plotki, według których Rockstar i Take-Two zamierzają wprowadzić na tę platformę przygody z 2010 roku. Wydawca jednak nie chce tolerować pracy fanów - firma oficjalnie zablokowała Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project.

Już we wrześniu informowaliśmy, że Take-Two nie jest zadowolone z pracy fana, który musiał wstrzymać przygotowanie gry. Modder Johnathan Wychoff zdecydował się jednak kontynuować pracę. Take-Two nie chce dopuścić do wydania produkcji, więc twórca otrzymał trzy pozwy.

Take-Two twierdzi, że autor Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project nielegalnie wykorzystał assety z GTA 5, bezprawnie skorzystał z elementów z Red Dead Redemption 2 z PC, a dodatkowo czerpie zyski ze swojej pracy za pomocą darowizn przygotowanych w mediach społecznościowych i na Patreonie. W tej sytuacji wszystkie prace fanów nie mogą być w żaden sposób związane z zarobkiem, ponieważ wydawcy nie zezwalają na zarabianie na swojej twórczości osobom trzecim.

Wychoff potwierdził tym samym, że nie zamierza już więcej pracować nad przeniesieniem Red Dead Redemption na PC. Projekt został „anulowany” (wcześniej był „wstrzymany”).

Tak prezentuje się Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project:

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Red Dead Redemption:

Źródło: https://cogconnected.com/2019/12/unofficial-red-dead-redemption-port/

Tagi: red dead redemption Rockstar Games Rockstar San Diego