Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.12.2019 12:30
Red Dead Redemption 2 sprzedaż na Epic Games Store
1150V

Red Dead Redemption 2. Przez pierwszy miesiąc na Epic Games Store sprzedało się 408 tysięcy kopii

Choć najnowszy projekt od Rockstar jest tytułem ponadprzeciętnym, to na PC, przez pierwszy miesiąc na Epic Games Store, sprzedał się gorzej, niż wielu oczekiwało. 

Cały rok, od pierwotnej premiery, musieli czekać fani grania na PC, aby sprawdzić Red Dead Redemption 2 na swoich sprzętach. W listopadzie tytuł trafił do Epic Games Store, ale nie obyło się bez wielu problemów natury technicznej. Katastrofalna optymalizacja sprawiła, że grę zalała fala krytyki. 

Jak donosi SuperData, Red Dead Redemption 2 sprzedał się, przez pierwszy miesiąc na EGS, w liczbie 408 tysięcy kopii. Na pierwszy rzut oka można uznać, że to sporo, ale porównując do innych dużych tytułów, wypada raczej blado. Dla przykładu, przez pierwszy miesiąc od premiery Borderlands 3 rozeszło się w nakładzie 1,78 miliona

I jasne, można na wiele sposobów bronić tych liczb. Gra była przecież w tym samym momencie dostępna poprzez Rockstar Launcher, a już miesiąc później trafiła także na Steam. Co więcej, można było sprawdzić ją na PlayStation 4 lub Xbox One przez cały rok przed premierą na PC. Nie zmienia to jednak faktu, że spodziewano się lepszego wyniku po tak dużym i znakomitym projekcie. 

Inne informacje o tym tytule z naszego portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/red-dead-redemption-2-reportedly-sold-408k-units-during-first-month-on-epic-games-store

Tagi: red dead redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two