Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2019 20:25
Red Dead Redemption PC
1299V

Fanowski Red Dead Redemption na PC zablokowany przez Take-Two. Gracze wierzą w nadejście oficjalnej wersji

Fanowski Red Dead Redemption nie trafi na komputery osobiste. Twórczość jednego z graczy została zablokowana przez Take-Two, ale wciąż pojawiają się głosy, według których nie jest to do końca zła wiadomość.

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy o sporej ciekawostce. Jeden z moderów postanowił przenieść Red Dead Redemption na komputery osobiste. Jego praca zbierała pochwały wśród społeczności, ale niestety projektem zainteresowało się Take-Two.

Twórca nowej wersji przygody na Dzikim Zachodzie opublikował nową wiadomość – „projekt został całkowicie wstrzymany”, a podczas rozmowy telefonicznej z prawdopodobnie prawnikiem Take-Two dowiedział się, że „ma być cicho” i za bardzo nie może komentować całej sprawy. W przyszłości może pojawić się materiał wideo wyjaśniający sytuację, ale aktualnie sam zainteresowany jest „przygnębiony i zdenerwowany”.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Take-Two blokuje twórczość fanów, ale tym razem społeczność zgromadzona obok gier Rockstar dostrzega pewną szansę – może faktycznie powstaje port Red Dead Redemption na PC, więc wydawca oraz deweloperzy nie chcą podobnych projektów od zewnętrznych deweloperów?

W swoim czasie pojawiały się plotki dotyczące przygotowania Red Dead Redemption i Red Dead Redemption 2 na PC, ale oczywiście Rockstar wciąż nie komentuje doniesień... Może RDR na PC to tajemnicze Bonaire?

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://gtaforums.com/topic/933869-wiprdrpc-red-dead-redemption-damned-enhancement-project/#comments

Tagi: Red Dead Redemption rockstar games Rockstar San Diego