Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2019 18:07
Netflix promuje Andrzeja Sapkowskiego - wywiad
1427V

Netflix promuje Andrzeja Sapkowskiego. Wywiad o pisaniu Wiedźmina

Netflix chce mieć pewność, że cały świat będzie wiedział, kto tak naprawdę jest autorem „Wiedźmina”. Lauren Hissrich postanowiła porozmawiać z Andrzejem Sapkowskim przed kamerą i przeprowadzić wywiad z cenionym pisarzem.

Jeszcze kilka miesięcy temu Andrzej Sapkowski nie był skory do rozmowy na temat serialu platformy Netflix, jednak najwidoczniej twórca „Wiedźmina” przekonał się do pracy firmy i chętnie uczestniczy w promocji serialu. Twórca pojawił się z ekipą na wydarzeniu promującym serial, będzie jednym z gości wielkiej premiery, a teraz udzielił wywiadu Lauren S. Hissrich.

Andrzej Sapkowski rozmawia ze showrunnerką, opowiada o swoim ulubionym opowiadaniu, a w przebitkach widzimy, jak twórca całego uniwersum ma okazję odwiedzić plan, przygląda się rekwizytom i rozmawia z ekipą odpowiedzialną za serial. Trudno nie odnieść wrażenia, że Netflix bardzo stara się pokazać Andrzeja Sapkowskiego z tej lepszej strony – jako świadomego autora, który stworzył wyjątkowy świat.

Jest to na pewno ciekawa forma promocji, w której mamy okazję spojrzeć nie tylko na serial, ale również posłuchać samego Sapkowskiego opowiadającego o „zupie” i „córkach". Świetna sprawa.

Jesteście zainteresowani serialem? Zobaczcie najnowszy zwiastun oraz sprawdźcie polski dubbing. Netflix podał dzisiaj także listę nowości na styczeń oraz zaprezentował "Wiedźmina czytającego Wiedźmina".

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: YouTube.com

Tagi: andrzej sapkowski Netflix wiedźmin wiedźmin netflix