Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.12.2019 12:00
Wiedźmin od Netflix ze świetną oglądalnością
1529V

Wiedźmin od Netflix jednym z najpopularniejszych seriali VOD w Stanach Zjednoczonych

Jak donoszą najnowsze analizy grupy Parrot Analytics, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych bardzo mocno zainteresowali się premierą najnowszego serialu od Netflixa. 

"Wiedźmin" to serial, który był bez wątpienia jedną z ważniejszych premier serialowych dla naszego kraju. Ogromne zainteresowanie było do przewidzenia, jednak inaczej wyglądała sprawa za granicą. Spekulowało się, że w USA fani przejdą dość obojętnie obok produkcji, a złe recenzje tylko w tym upewniały. 

I rzeczywiście, przeciętne opinie od krytyków są faktem. Inaczej wygląda jednak sprawa w przypadku ocen widowni. Najlepiej obrazuje to serwis Rotten Tomatoes, gdzie średnia od krytyków wynosi zaledwie 58%, natomiast ze strony widzów aż 93%. Ogromny rozstrzał. 

Duże zainteresowanie "Wiedźminem" potwierdzają najnowsze badania przeprowadzone przez grupę Parrot Analytics. Przez pierwszy tydzień od premiery serialu, jego popularność (wyciągana na podstawie oczekiwań, aktywności widzów oraz samej oglądalności) zapewnia trzecie miejsce w rankingu. Wyżej znalazły się tylko "Stranger Things" oraz "The Mandalorian".

Więcej o serialu przeczytasz tutaj:

Źródło: https://www.businessinsider.com/netflixs-the-witcher-is-a-hit-despite-poor-critics-reviews-2019-12?IR=T

Tagi: geralt netflix The Witcher usa Wiedźmin