Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.12.2019 15:30
Xbox Game Studios
771V

Phil Spencer wyraża chęć kupna azjatyckiego studia do oddziału Xbox Game Studios

Phil Spencer, szef Xboksa wyraził chęć zakupu kolejnego studia, które należałoby do oddziału Xbox Game Studios. Tym razem Microsoft celuje w rynek azjatycki.

Xbox Game Studios rośnie w siłę z każdym miesiącem, dzięki czemu Microsoft może pozwolić sobie na masę tytułów od studiów first-party dla nadchodzącej konsoli Xbox. Szef Xboksa, Phil Spencer, kilkakrotnie wspominał, że ma w planach kupno kolejnych zespołów. Mężczyzna niedawno zawitał do Polski, gdzie najprawdopodobniej dogadywał się z jednym z polskich studiów. Po swoich podbojach w Polsce, Spencer wyraził chęć poszerzenia składu Xbox Game Studios o kolejne studio, tym razem azjatyckie.

Phil Spencer w wywiadzie dla serwisu Game Informer oznajmił, że Microsoft ma zamiar być bardziej obecny na rynku azjatyckim, a osiągną to tylko, jeśli uda im się zakupić azjatyckie studio.

"Pewnie, moglibyśmy tam publikować relacje i inne różne rzeczy" - powiedział o większej obecności Microsoftu w Azji - "Ale myślę również, że w miarę rozwoju naszej platformy, kolejny zespół pochodzący z Azji, czy to Japonii, czy innego rynku, byłby dla nas dobrym dodatkiem."

Możemy się więc spodziewać, że Phil Spencer za niedługo ogłosi nowy zespół, który dołączy do ambitnego oddziału Xbox Game Studios. Plany Microsoftu są imponujące, a kupno azjatyckiego studia sprawi, że będą oni jeszcze silniejsi.

Warto przeczytać:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Nowe studio Phil Spencer Xbox Game Studios