Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2019 16:46
xbox game studios
3297V

Microsoft przejmie polskie studio? Korporacja na zakupach w Polsce

Microsoft w ostatnich miesiącach znacząco rozbudował swoje wewnętrzne struktury, ale Phil Spencer potwierdził, że firma nadal chce przejmować kolejne studia. Według najnowszych informacji – korporacja z Redmond chce przejąć jedną z polskich firm.

Microsoft jeszcze na aktualnej generacji znacząco rozbudował Xbox Game Studios. Firma kupiła kilka dużych zespołów deweloperskich, które będą teraz rozwijać gry na Xboksa nowej generacji, Xboksa One oraz dla komputerów osobistych.

Korporacja z Redmond wciąż nie zakończyła rozszerzania własnych struktur, a jednym z nowych nabytków może okazać się... Polskie studio. Bardzo interesującą wiadomością podzielił się Borys Nieśpielak (autor filmu „Wszystko z nami w porządku”), który podczas podcastu Rock i Borys wspomniał o sporej ciekawostce:

„[...]Jest to informacja potwierdzona, ale dane są niepewne, to jest to, że Microsoft był na zakupach w Polsce. Nie wiadomo, czy coś kupił, w sensie takim, że ludzie z Microsoftu dalej poszerzają, jakby swoją ofertę i dalej kupują studia. Wiadomo, że byli na pewno w Polsce, że rozmawiali, ja wiem, że na pewno z jedną firmą rozmawiali, nie wiadomo z iloma więcej, ale jak już wjadą sobie do Polski, to mogę sobie tutaj zrobić taką wycieczkę po studiach.”

Następnie Borys Nieśpielak oraz Remigiusz Maciaszek zastanawiają się, czy Microsoft mógłby kupić CD Projekt RED, jednak sytuacja jest bardzo interesująca. Nie padają konkretne nazwy, jednak na pewno warto wspomnieć, że kilka polskich firm już miało okazję współpracować z korporacją z Redmond.

Jak dobrze pewnie pamiętacie – Blair Witch od Bloober Team był na początku dostępny w katalogu Xbox Game Pass, a wcześniej twórcy z Krakowa stworzyli Halss of Horror dla Mixera.

Rozmowa o zakupach w Polsce rozpoczyna się od 35:35. Jakie studio obstawiacie? ;)

Mateusz, dzięki za info!

Na naszym serwisie polecamy także:

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox Xbox Game Studios