Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.12.2019 15:16
devkity xbox scarlett
4790V

Devkity Xboksa Scarlett mają tylko nieliczni. Microsoft szykuje niespodziankę i chce zaskoczyć Sony

Tom Warren z serwisu The Verge wypowiedział się na temat zestawów deweloperskich od Microsoftu. "Zieloni" szykują niespodziankę.

O zestawach deweloperskich od Sony jest bardzo głośno od paru miesięcy - wczoraj do sieci trafiły kolejne zdjęcia, które tylko potwierdzają obecny wygląd maszyny PS5 w kształcie rzymskiej piątki - jeśli jeszcze nie widzieliście jak wygląda devkit od Sony, kliknijcie tutaj

Dlaczego jednak nic nie słyszymy o devkitach od Microsoftu? Tom Warren z serwisu The Verge opublikował ciekawy wpis na Twitterze, który informuje nas o tym, że zestaw deweloperski nowego Xboksa posiada tylko kilka zespołów. Oprócz tego, dziennikarz podaje informacje o tym, że obecny stan konsoli jest daleki od finalnej wersji urządzenia, a specyfikacja nadal nie została potwierdzona. Warren napisał:

Prawie nikt ich nie ma i nie są blisko wydania finalnej wersji. Dlatego słyszysz wiele bzdur o tym, że nie są potężni itp. Tym razem Microsoft chce zaskoczyć Sony.

Jest to bardzo interesujący wpis, ponieważ może rzucić nam nowe spojrzenie na plany Microsoftu na nadchodzącą generację konsol. Już teraz padają słowa, które opisują devkity PS5 jako dużo mocniejsze i wydajniejsze od Microsoftu, ale jak sami widzimy, mija się to z prawdą - urządzenia od Microsoftu dostało tylko kilka zaufanych zespołów, którzy nie publikują żadnych informacji. Microsoft najprawdopodobniej chce wprowadzić jeszcze kilka zmian w swoich urządzeniach, zanim trafią one w ręce deweloperów.

Z drugiej strony, jeśli większość większych zespołów deweloperskich posiada już devkity od Sony, mogą oni tworzyć i optymalizować swoje produkcje właśnie pod nadchodzące konsole PS5. Jeśli Microsoft zbyt długo będzie dopracowywał swoje urządzenia, Sony może zdobyć przewagę.

Mimo to, końcówka 2020 roku i początek 2021 roku zapowiadają się wyśmienicie. Dzisiejszy wpis Toma Warrena utwierdza w przekonaniu, że Microsoft szykuje ogromną niespodziankę dla Sony.

Warto zajrzeć na:

 

Źródło: PushSquare

Tagi: Microsoft ps5 Sony xbox scarlett