Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.12.2019 18:24
Red Dead Redemption 2
2020V

Red Dead Redemption 2 nadal nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Podano przybliżone wyniki sprzedażowe

Poznaliśmy przybliżone wyniki sprzedażowe najnowszego hitu Rockstar Games na platformie Steam. 

Trzy dni temu na platformie Steam zadebiutowała najnowsza produkcja od studia Rockstar Games, która pierwotnie ukazała się na Launcherze Rockstara oraz Epic Games Store. Jak jednak widzimy, ominięcie platformy firmy Valve nie było zbyt dobrym posunięciem podczas premiery wersji pecetowej, ponieważ z Red Dead Redemption 2 spędza obecnie cztery razy mniej osób, niż w GTA 5, poprzedniej grze Rockstar Games.

W RDR 2 gra w chwili obecnej 29 tys. graczy, co plasuje grę na 16 miejscu w rankingu najbardziej aktywnych gier, kiedy to GTA 5 jest uruchomione na ponad 97 tys. komputerach, co daje grze 4 miejsce na liście. Serwis SteamCharts podaje, że do tej pory sprzedano od 200 000 do 500 000 egzemplarzy, co jest na prawdę słabym wynikiem dla takiego giganta, jakim jest Rockstar Games - co wpłynęło na tak niską sprzedaż?

Na pewno błędy techniczne portu na PC - mimo, że gra pierwotnie ukazała się na innych platformach, Rockstar Games nadal nie uporał się ze wszystkim bugami, przez co niektórzy posiadacze nie mogą w pełni korzystać z tytułu. Kolejną cegiełkę do niskiej sprzedaży na Steamie dołożyła na pewno premiera na Xboksa One oraz PS4 - obie wersje ujrzały światło dzienne ponad rok temu, więc dużo osób zaznajomiło się już z produkcją.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two