Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2019 18:36
Journey to the Savage Planet,
466V

Stadia kupuje Typhoon Studios. Twórcy będą pracować tylko dla Google

Jade Raymond właśnie powitała nowe studio w Stadia Games & Entertainment. Twórcy z Typhoon Studios będą w przyszłości pewnie rozwijać gry wyłącznie dla platformy Google. Teraz zespół przygotowuje się na premierę Journey to the Savage Planet.

Stadia Games & Entertainment to młody zespół, który ma jednoczyć deweloperów przygotowujących gry wyłącznie dla Google Stadii. Firma w ostatnim czasie zatrudniła autorów serii Assassin's Creed, a teraz Jade Raymond potwierdziła kolejny transfer.

Typhoon Studios zostało przejęte przez Google i będzie teraz częścią Stadia Games & Entertainment. Twórcy oficjalnie przygotowują się teraz do premiery Journey to the Savage Planet – gra pod koniec stycznia zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksy One oraz komputery osobiste. W przyszłości zespół będzie już pewnie pracował wyłącznie dla Stadii.

Jest to ciekawy, przyszłościowy transfer, który pokazuje, że Google nie zamierza patrzeć na ruchy Sony oraz Microsoftu. Korporacja także chce przejmować firmy i może tym samym powiększać swoje wewnętrzne struktury.

Mateusz, dzięki za info!

Na naszym serwisie przeczytacie także o Google Stadia:

Źródło: https://blog.google/products/stadia/typhoon-studios-joins-stadia-games-and-entertainment

Tagi: google stadia stadia Stadia games Stadia Games & Entertainment