Journey to the Savage Planet

Journey to the Savage Planet

7,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 7.3
NS 10.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Typhoon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.01.2020
Europa:
28.01.2020
Producent:
Typhoon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.01.2020
Europa:
28.01.2020

Journey to the Savage Planet - opis gry

Journey to the Savage Planet to gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Typhoon Studios (założone przez Alexa Hutchinsona, twórcę m.in. Far Cry 4) i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Switch i Xbox One.

Produkcja Typhoon Studios przypomina tytuły w rodzaju No Man’s Sky, choć jej rozmach jest niewątpliwie mniejszy - sceną dla naszych zmagań jest tu nie wszechświat, tylko jedna planeta. Gra pozwala nam się wcielić w pioniera, którego korporacja o nazwie Kindred Aerospace wysyła na daleką planetę AR-Y 26, by zbadać, czy nadaje się do skolonizowania. W trakcie zmagań eksplorujemy ją, poznajemy miejscową florę i faunę, a także odkrywamy pozostałości po dawnej cywilizacji i jej tajemnice, których bynajmniej nie brakuje.

Zabawa w Journey to the Savage Planet sprowadza się do eksploracji tytułowej dzikiej planety. Schemat jest prosty: odwiedzając kolejne jej regiony zdobywamy szereg przydatnych rzeczy, a te z kolei umożliwią nam np. dostanie się do zupełnie nowych miejsc będących wcześniej poza zasięgiem. Pod tym względem gra posiada więc wspólne cechy np. z serią Metroid. Za bazę wypadową służy nam z kolei rozbity statek kosmiczny, jakim dotarliśmy AR-Y 26.

Naszym głównym zadaniem jest dokumentowanie życia na AR-Y 26, co w praktyce wymaga skanowania spotykanych roślin i zwierząt (żeby jednak przejść grę nie musimy znaleźć wszystkich). W trakcie ekspedycji czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Standardowo mamy tylko jedną podstawową broń, którą jest blaster (da się go modyfikować wraz z postępami), ale oprócz niej pozyskujemy również granatopodobne przedmioty do rzucania.

Gra pozwala nam ponadto przeprowadzać eksperymenty, co wymaga zdobywania próbek, np. zakradnięcia się do jakiegoś stworzenia lub zabicia go w pewien sposób. Udane eksperymenty odblokowują nowe upgrade’y. 

Wideo - Journey to the Savage Planet

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper