Iza Łęcka Iza Łęcka 18.12.2019 11:40
Resident Evil 3 Nemesis
979V

Resident Evil 3 nie wymęczy komputerów. Capcom podał minimalne wymagania sprzętowe

Capcom przedstawił kolejne szczegóły dotyczące premiery Resident Evil 3. Nowa część znanego horroru korzysta z silnika odświeżonego Resident Evil 2, dlatego też tytuł posiada identyczne wymagania sprzętowe.

Resident Evil 3 (2020) zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku, ale pod względem oprawy możemy liczyć na jakość zbliżoną do gry wydanej na początku 2019 roku. Capcom potwierdził, że oczekiwany survival horror posiada identyczne minimalne wymagania sprzętowe jak jego tegoroczny odświeżony poprzednik.

Resident Evil 3 minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel® Core™ i5-4460 lub AMD FX™-6300 lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 760 lub AMD Radeon™ R7 260x z 2GB RAM
  • DirectX: Wersja 11

Zgodnie z doniesieniami, Resident Evil 2 i Resident Evil 3 powstawały wspólnie, więc deweloperzy obu zespołów powinni korzystać z tej samej technologii – Capcom do serii wykorzystuje RE Engine czyli autorski silnik, który jest już gotowy na możliwości nowej generacji.

Identyczne minimalne wymagania klasyków to dobra informacja dla graczy, którzy od dawna czekają na zapoznanie się z remakiem Resident Evil 3. Jeśli RE2 zadziałało na Waszych PC, to możecie mieć pewność, że z przygodą Jill Valentine także bez problemu zapoznacie się na posiadanym sprzęcie.

Na naszym serwisie przeczytacie również o serii Resident Evil:

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-3-minimum-pc-requirements-revealed

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020) wymagania sprzętowe