Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2019 18:06
Resident Evil 3
1077V

Resident Evil 3 i Resident Evil 2 miały trafić do jednego pakietu. Prace nad grami trwały jednocześnie

Resident Evil 2 zachwycił graczy na początku 2019 roku, a Resident Evil 3 zapowiada się na jeden z hitów 2020 roku. Capcom miał jednak inny plan – firma chciała wrzucić dwie gry do jednego pudełka i zapewnić graczom wyjątkowe przeżycie.

Capcom w styczniu wydał jedną z najlepszych gier 2019 roku, ale firma pierwotnie planowała zaoferować graczom coś znacznie większego. Imran Khan z Kinda Funny’s postanowił podzielić się ciekawymi informacjami z prac nad Resident Evil 3 i Resident Evil 2 – nad horrorami pracują dwa niezależne zespoły, które rozpoczęły przygotowanie produkcji w podobnym momencie.

Japończycy w pierwotnym planie chcieli zaoferować zestaw składający się z kompletnie odświeżonych Resident Evil 2 i Resident Evil 3, jednak ze względu na problemy w produkcji nowszej części, zdecydowano się na podzielenie zestawu.

To między innymi z tego powodu Resident Evil 3 trafi na rynek z Project Resistance – pierwotnie sieciowy Resident Evil miał być osobnym projektem, jednak Capcom chce wynagrodzić graczom całe zamieszanie.

Trudno powiedzieć, czy jest to prawda, ale jeśli tak – Capcom rozegrał to w najlepszy możliwy sposób. Nie zrozumcie mnie źle, świetnie byłoby otrzymać dwa horrory w pakiecie, jednak osobiście wolę zagrać w dopracowaną „Dwójkę” i po roku w dopracowaną oraz odpowiednio rozbudowaną „Trójkę” niż w pakiet tworzony „na szybko”. Fani akurat tym razem nie powinni narzekać.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/12/10/resident-evil-3-release-re2-package/

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019) Resident Evil 3 (2020)