Iza Łęcka Iza Łęcka 11.12.2019 21:55
resident evil 3 porównanie bohatera
5886V

Resident Evil 3 zachwyca. Porównanie oprawy, kolekcjonerka i nowe informacje o grze

Capcom nie próżnuje. Po niezwykle zadowalających wynikach RE 2, ujawniono oczekiwany od dawna Resident Evil 3. Na porównaniu możemy sprawdzić jak dużo pracy zostało włożone w powrót tego tytułu. 

Na wczorajszym State of Play Sony zaprezentowało Resident Evil 3, który już po pierwszych materiałach może zadowolić fanów tego uniwersum. Chociaż Capcom mógł zaskoczyć całkiem szybką datą premiery, to jednak po sukcesie Resident Evil 2 można śmiało stwierdzić, że fani tego survival horroru tylko czekali na tak dobre wiadomości.

Jak się jednak okazuje, przy projekcie Capcom jest wspierany przez zespół M-Two, który założył Tatsuya Minami. Firma powstała po opuszczeniu przez niego PlatinumGames, w którym Minami był szefem i zajmował się zarządzaniem oraz administracją przez blisko 10 lat. Zespół składa się z byłych pracowników Capcomu i PlatinumGames. Przed 2006 rokiem japoński twórca pracował właśnie w Capcomie, będąc odpowiedzialnym za takie produkcje jak chociażby: Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, serie Resident Evil, Mega Man, Devil May Cry.

Resident Evil 3 – porównanie

A jak prezentują się efekty prac na remakiem? Na materiałach zamieszczonych poniżej możemy dokładnie przyjrzeć się jaki ogromny nakład pracy został włożony w powrót kultowej odsłony. Capcom bazując na pierwowzorze przywrócił do życia historię, w której na ulicach Raccoon City zmierzymy się z zombiakami - a to może robić wrażenie. Pełne odrestaurowanie, wygląd bohaterów oraz wszelkich lokalizacji potwierdza, że Resident Evil 3 (2020) może być niezapomnianym doświadczeniem w znanym uniwersum.

Resident Evil 3 – edycja kolekcjonerska

Po zaprezentowaniu wczorajszym materiałów oraz poznaniu daty premiery Resident Evil 3, pokazano edycję kolekcjonerską przeznaczoną na rynek amerykański. Wydanie dostępne jest do kupienia w Gamestopie, a jego cena wynosi 179,99 dolarów (około 697 złotych). Jak na razie jednak zawartość edycji dla Europejczyków nie została zapowiedziana.

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 3 zawiera:

  • grę Resident Evil 3 w standardowej wersji,
  • Artbook,
  • soundtrack w wersji cyfrowej,
  • dwustronną mapę Raccoon City,
  • 28-centymetrową figurkę Jill Valentine

Resident Evil 3 edycja kolekcjonerska

Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze Sony zaprezentowało na State of Play, zapraszamy do wiadomości:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Capcom edycja kolekcjonerska M-Two porównanie resident evil 3 Resident Evil 3 (2020)