Iza Łęcka Iza Łęcka 17.12.2019 09:06
Xbox One kontroler z bliska
2095V

Xbox w pełni Wstecznie Kompatybilny od premiery. Tysiące gier na wyciągnięcie ręki

Xbox nowej generacji od dnia premiery otrzyma dostęp do wszystkich gier z Xboksa One. Wiadomość potwierdził Microsoft, którego zespół nadal pracuje nad dostarczeniem wszystkich gier, usług oraz funkcji od momentu wyciągnięcia konsoli z pudełka.

Microsoft na The Game Awards prezentując Xboksa nowej generacji potwierdził wsparcie Wstecznej Kompatybilności, jednak wciąż brakowało nam ostatecznych doniesień dotyczących współpracy pomiędzy konsolami. Dzisiaj możemy potwierdzić – w dniu premiery Xboksa włączycie każdą grę z Xboksa One.

„Chcieliśmy się upewnić, że od pierwszego dnia możemy dotrzymać obietnicy kompatybilności, więc grałem w kilka gier z Xboksa 360 i Xboksa One na moim Xboksie, tylko po to, żeby zagwarantować, że będzie to możliwe od premiery.”

Wiadomość potwierdził Phil Spencer, z którym zgodził się Jason Ronald, dyrektor ds. zarządzania oprogramowaniem w Xbox One. Pracownik Microsoftu podkreślił – na aktualnej generacji wydano tysiące gier, a nasza kolekcja przejdzie z nami. Klienci otrzymają także dostęp do całego swojego „dziedzictwa” - produkcji, usług, listy znajomych, osiągnięć, rekordów czy nawet zapisów.

Szef marki Xbox zaznaczył, że proces był niezwykle czasochłonny. Przygotowanie Wstecznej Kompatybilności na nowym Xboksie stało się głównym powodem, przez który aktualnie zdecydowano się wstrzymać prace nad programem wstecznej dla Xboksa One (gry z Xboksa 360).

Next-genowy Xbox otrzyma także funkcję, która już działała na Xboksie One X – część gier nie będzie potrzebowała jakichkolwiek aktualizacji, by działać sprawniej i wykorzystać dodatkową moc platformy. Deweloperzy otrzymają również narzędzia umożliwiające ulepszanie produkcji.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Xbox Series X:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-series-x-will-support-backwards-compatibility/1100-6472261/

Tagi: wsteczna kompatybilność Xbox Xbox 360 Xbox One